banner3088

Asla unutamayacağınız bir ezberiniz olacak!

Abdulhamit Bilimsel, genç bir yazar… Lise öğreniminin ardından okumadı, çalıştı. Sıkıntılar çekti, askere gitti. Özlü sözler yazmaya başladı. Ardından iki kitap çıkarttı. Şimdi ise üç kitabı birden yazıyor ve yayına hazırlıyor. Bu hafta bu genç yazarı sizlerle buluşturuyoruz. İşte Abdulhamit Bilimsel…

Asla unutamayacağınız  bir ezberiniz olacak!
Öncelikle kendinizden bahseder misiniz?
Yaşım 24. 2007 de liseden mezun oldum. Bütün okul hayatım gırgırla şamatayla geçti. Hiçbir hayalim yoktu. “Öğretmen olayım, doktor olayım, mühendis olayım” gibisinden. Çocukluğumdan beri bir hedefe ulaşmak için hayal ile mücadele içinde olan bir karaktere sahip değildim. Hep şöyle düşünürdüm; “Yarını bilmediğim için bana en çok yarına uyanacak kadar güç ve zaman lazım, uyanırsam bir şekilde baş ederim” derdim. Ve okul hayatımda böyle geçti. Liseden mezun olduktan sonra iş hayatına, ticarete atıldık ağabey ile. Zamanla çok iyi bir konuma da geldim. Aradan zaman geçti. 2012 yılında ailecek çok ciddi sorunlar yaşadık, hem maddi hem manevi olarak hem de şahsım olarak. Ailemin o hadisesinden sonra askere gittim psikolojim bozuk bir şekilde. Çok yıpranmıştım, görüp görebildiğim en kötü süreçti benim için, ailem için. Askerlikte özlü sözler yazmaya başladım.
 
Nasıl yazmaya başladınız peki?
Nasıl yazdığımı anlamıyordum. Birden ilham geliyordu, yazıyordum. Askerlikten sonra 2014 de yurt dışına çalışmaya gittim. Ordayken bir aksam sürekli içimde bir ses bana “yaz” diyordu. İlk gün aldırmadım sonra bir kaç gün geçti ve daha çok içimdeki ses beni yazmaya itti. “Bu sefer yazamam” dedim, ama yazdım ve iki ay içinde bir kitap yazdım. Sonra İstanbul’dan bir yayın eviyle görüştüm ilk kitabim olan “Aşk, hayat ve insan” Temmuz 2014’te yayınlandı ve kitap evleriyle buluştu. Aradan biraz zaman geçti kendime zaman ayırdım. Bir süre kitap yazmadım. O süre zarfı bittiğinde hazır olduğumu hissettim ve başladım ikinci kitabıma, bir ayda 206 sayfalık ikinci kitabım yani romanım olan “Leylihan”ı yazdım bitirdim. Oda 2015 Ocak ayında yayınlandı. Ve zamanla Allah bana ihsan ettiği ilmini artılarını fark ettim. Sadece özlü söz yazan biriydim, sonra kitap yazdım, sonra şiir yazdım sonra iki dilde beste yazdım. Ve şimdide devam eden, insan hayat ve her şey üzerine felsefeyle yaklaşan bir kitabım yazım aşamasında. Ve aynı anda iki kitap daha yazıyorum kısmetse üçünü birden yayınlayacağım. Onlarda sürpriz olsun okuyuculara.
 
“BÜTÜN ÖMRÜM İLİMLE GEÇECEK”
Özlü söz yazarı kitap yazdı, şiir yazdı, roman yazdı, iki dilde beste yazdı, simdi ise insan üzerine her şey üzerine felsefe ve sürpriz olan iki kitap daha yazıyorum ve son olarak her zaman şunu söylüyorum; “Benim kendimden bir şeyim yoktur. Her şeyin sahibi olan Allah’a şükürler olsun. Her şey onun ilmidir, ikramıdır, ihsanıdır. Rabbime şükürler olsun ki beni bu ilmine laik gördü. Gördüğü için Rabbime sonsuz teşekkür ederim her daim.”
Hayal kurmayı sevmem, yarından habersiziz ve buna gücümüz yetmez, onun için hayal kurmak yerine ilim ile her zerrem bütünleşti. Öyle görünüyor ki bütün ömrüm ilim yazmakla ilimle geçecek… Ve her zerresi bana müthiş huzur ve mutluluk hissettiriyor.
 
Sizi özetleyen söz ya da sözler nedir?
Beni özetleyen şey şudur; Maneviyat benim için esastır, değişmezdir. Her ne olursa olsun dürüstlüğe çok önem veririm. Yalana tahammülüm yok, sevmem. Ve her şeyden önce dokunmaya çalıştığım yardım konusunda ya da herhangi bir şey ne olursa olsun. Vicdanımla, merhametimle ve sevgiyle adım atarım. Bir insanın vicdandan, merhametten ve sevgiden daha önemli hiçbir şey olamaz. Bu üç değere sahipseniz eğer, insansınız demektir. Benim kendi felsefem ve yapım bir sözümle ifade etmek istiyorum; “Teferruata inmeyen her şey birer muammadır unutmayalım. Bu yüzden araştırmacı bir yapım muammayı çözene kadar o ayrıntıya varana kadar ulaştığım şey neyse o zaman sonuç alırım…”
Kitaplarım evrenseldir, yediden yetmişe herkese hitabe ediyor. Bir konu ile bağlı bırakmıyorum kitabımı, her şeyden bir parça katmaya özen gösteriyorum. İki kitapta roman çıkışlı ama içerikleri pek roman türünde değil, dediğim gibi ilim evrenseldir. Bu yüzden bir şeyi kaleme alırken, yazıya dökerken böyle yol alıyorum…
 
Kitaplarınıza nasıl ulaşabiliriz, sizi nerden takip edebiliriz?
Kitaplarım internet ve kitap evlerinde yer alıyor. Tanıtım konusu biraz yetersiz. Benim sosyal hesabım olan yazarlık sayfamla okuyuculara özlü söz ya da kitaplarımla ilgili bir bilgi olursa oradan paylaşıyorum…
Size ulaşmamda oradan oldu zaten, sosyal medyadan tanıdım sizi, sağ olun, gerçekten müthiş bir insansınız. Her şeyden önce yüreğiniz merhamet ve sevgi ile yoğrulmuş, harikulade bir karaktere sahipsiniz. Ve söz konusu yazarlık kitap vs. emek olunca o kadar saygı ve sevgi duyuyorsunuz ki karşı tarafa samimiyetinizi hissettiriyorsunuz. Güçlü bir karaktere sahipsiniz. Destek ve yardım için can atan ve “ben bunu yaparım” dediği şeyi ifade eden tek söz Şenay Kobak’la cevabını buluyor. Size ve Silivri Haber ailesine beni bu sayfaya konuk aldığı için teşekkür ediyorum bir kez daha…
 
Biz SHA olarak; her daim doğruyu, dürüstlüğü savunan biri olarak kalmanızı temelli ediyor ve bol “ilhamlar” diliyoruz… Hayal kurmayı sevmiyorsunuz ama yinede siz ayaklarınızı yerde tutun, ama yıldızlara uzanmaya devam edin… Bazıları başarıyı sadece hayal eder. Bazıları ise uyanıp, onun için çalışmaya başlar doğrudur. Richard Bach dediği gibi; “Hiçbir zaman başaramayacağın bir hayale sahip olamazsın. Ama bunun için çalışman gerekir.”
Sürpriz kitabınızı sabırsızlıkla bekliyor olacağız. Yolunuz açık, bilginiz bol olsun, onları bizlerle paylaştığınız için teşekkürler sevgiler ve saygılarımızı sunarız.
Sürpriz kitapta görüşmek üzere… Sevgi ile kalın…

YORUM EKLE

banner3205

banner3196

banner3550

banner3211