Belediye iki sergi birden açtı

Silivri Belediyesi Sanat Galerisi ile Mimarsinan Mahalle Evi Sergisi, New Center Alışveriş Merkezi’nde ziyaretçilere açıldı.

Belediye iki sergi birden açtı

 

Silivri Belediyesi Sanat Galerisi ve Mimarsinan Mahalle Evi Sergisi’nin açılış törenleri, 01 Ekim 2010 Cuma Günü saat 13.00’de gerçekleştirildi. New Center Alışveriş Merkezi’nde yapılan açılışlara; CHP Silivri İlçe Başkanı Selami Değirmenci, Silivri Belediye Başkan Yardımcıları Yılmaz Kandemir, Elif Uzun, Zafer Ercan, Ayhan Otlatıcı, CHP Silivri Belediye Meclis Üyeleri, CHP Silivri İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, Silivri Birleşik Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Ali Tabakoğlu, Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar’ın eşi Esma Işıklar ve birçok sanatsever katıldı.  

 

SANAT GALERİSİ BEĞENİ TOPLADI

New Center Alışveriş Merkezi’nin 3. Katında açılan Silivri Belediyesi Sanat Galerisi, ziyaret edenlerin büyük beğenisini topladı. Silivri Belediyesi Kültür Merkezi resim kursiyerlerinin eserlerinden oluşan sergi 2 hafta boyunca devam edecek. Farklı eserlerle her daim açık kalacak olan Sanat Galerisi’nde sergi açmak isteyenler, Silivri Belediyesi Kültür Merkezi’ne müracaat edebilecek.

 

KADINLAR HÜNERLERİNİ SERGİLEDİ

Silivri Belediyesi Mimarsinan Mahalle Evi’nde el sanatları çalışmalarını yürüten kursiyerler, el emeği göz nuru olan çalışmalarını New Center Alışveriş Merkezi’nin zemin katında sergiledi. Silivri Belediyesi Sanat Galerisi’nin hemen ardından açılan El Sanatları Sergisi’nde cam ve ahşap boyama, dekoratif ev eşyası, gibi birçok ürünün bulunduğu serginin açılışına kadınlar yoğun ilgi gösterdi. Sergiyi gezen ve yapılan çalışmaları tek tek inceleyen Silivri Belediye Başkan Yardımcısı Elif Bilici ve Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar’ın eşi Esma Işıklar, kursiyerleri tek tek tebrik etti. Kursiyerler, eğitmenleri Semanur Tülay Olcay ve Esma Işıklar’ın elinden katılım belgelerini alırken, Başkan Yardımcısı Elif Bilici de tüm kursiyerlerle ortaya koydukları güzel eserler nedeniyle gurur duyduğunu dile getirdi. Açılışlar, verilen kokteyl ile sona erdi.

YORUM EKLE

banner2757

banner2253

banner2588