banner3088

Fuaye ve Sergi Salonu Çalışmaları Sürüyor

Silivri Belediyesi tarafından PTT’nin arkasında bulunan alan üzerinde başlatılan Fuaye ve Sergi Salonu inşaat çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Çalışmaların Kasım ayı sonuna kadar tamamlanması hedefleniyor.

Fuaye ve Sergi Salonu Çalışmaları Sürüyor

Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, Zabıta Müdürlüğü ve PTT binalarının arkasında bulunan alan üzerinde tarihi dokuya uygun olarak hayata geçirilecek Fuaye ve Sergi Salonu için çalışmaları başlattı. Piri Mehmet Paşa Mahallesi 37 ada 29 parsel üzerinde yer alan, İstanbul II Numaralı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu’nun 09.07.1996 tarih 4185 sayılı kararıyla korunması gerekli kültür varlığı olarak tescil edilmiş alan üzerinde başlatılan çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

 

IŞIKLAR ÇALIŞMALARI DENETLEDİ

Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, Belediye Başkan Yardımcısı Zafer Ercan ve Tarihi Yapılar Birimi Sorumlusu Gülbeyaz Köse ile birlikte denetlemede bulunarak, çalışmalar hakkında bilgi aldı. Proje üzerinde incelemelerde bulunan Işıklar, çalışmaların hızlandırılması konusunda talimat verdi.

 

KASIM AYINDA TAMAMLANACAK

Silivri Belediyesi tarafından hazırlanan Fuaye ve Sergi Salonu Restorasyon Projesi, 24.03.2011 tarih 1453 sayılı İstanbul I Numaralı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu tarafından onaylandı. Yapı; bodrum kat, zemin kat, asma kat şeklinde toplamda 708,79 m2 alandan oluşmaktadır. Sergi ve Fuaye Salonu inşaat çalışmalarının Kasım ayı sonuna kadar tamamlanması hedefleniyor.

 

TİYATRO SALONU YOLDA

Silivri Belediyesi’nce sürdürülen Fuaye ve Sergi Salonu çalışmalarının hemen yanında tarihi yapının bulunduğu alanda da,  Tiyatro Salonu Projesi hayata geçirilecek. Tarihi dokuya uygun olarak gerçekleştirilecek proje ile ilgili kamu­laştırma çalışmaları devam ediyor.

 

 

 
Güncelleme Tarihi: 22 Ağustos 2012, 18:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3196

banner3552

banner3211