banner3088

Lerzan Öke’yle Kısa Kısa

Gazeteci, sanatçı, yazar Lerzan Öke; imza gününde gazetecilerin sorularını da yanıtladı.

Lerzan Öke’yle Kısa Kısa

Lerzan Öke, Silivri 51. Yoğurt Festivali’nin başlamasının ardından geçtiğimiz günlerde basına özel bir imza günü düzenledi. Kadir Has Üniversitesi’nin yaptığı film üzerine 20 senedir aldığı notları alelacele birleştirdiğini söyleyen Öke, son dönemde gerçek sanatçıya verilen değerin azaldığını belirtti. 

Sanatçı ve kadın olmanın zorluklarından da bahsetti. “Çok zor.. Kitabımda da bahsettim. Dostun dosta da tacizi olur. Başlıklar altında var. Okuyabilirsiniz.”


“Olumsuzluklar Beni Kamçılar!”

“Hayatta pek çok olumsuzluk yaşadım. Ancak bunlar beni köreltmedi de, yıldırmadı da. Aksine kamçıladı. Mesela bir dönem eniştemin tayini Paris’e çıkmıştı. Bir Pazar kahvaltısında ‘enişte, siz hazır oradayken ben de gelir sergi açarım.’ Demiştim. Eniştem meşhur alaycı tavrıyla ‘senin herhalde popon açıkta kalmış.’ Dedi. Eniştemin ağzından çıkan o nahoş söz beni çok rencide etmiş ama farkında olmadan da beni kamçılamıştı. Ben de ona dedim ki : ‘ Bu zamanları bir yere yaz. Ben gelip orada sergi açacağım. Hem de senin evinin karşısındaki bir pansiyonda kalacağım.’ Ve nitekim öyle oldu. Ben aynı şekilde gittim, sergimi açtım, evinin karşısındaki pansiyonda kaldım.”


“Gerçek Sanatçıya Değer Verilmiyor.”

“Gerçek sanatçı, beklediği değeri bulamıyor. Eskiden el üstünde tutulurdu sanatçılar ama şimdi tamamen magazinsel bir durum söz konusu.”


“Kitabım Basılınca Beni de İçeriye Alırlarsa Ziyarete Gelirsiniz.”

Konu günümüz siyasetine geldiğindeyse Lerzan Hanım önce cevap vermek istemedi. Ancak şöyle mizahı bir üslupla yanıtladı: “Kitabım basıldığında beni de içeri alırlarsa artık ziyaretime gelirsiniz çocuklar.”

 
Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2012, 16:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3092

banner3205

banner3211

banner2250

banner3196