banner3088

Uzmanlar Terapi Olarak Öneriyor

Silivri Belediyesi Kültür Müdürlüğü Kış Dönemi Kursları kapsamında yer alan Hat Sanatı kursu, Ali Biçen Konağı’nda Türk İslam Sanatları Eğitmeni Leyla Yanık öğretiminde devam ediyor.

Tarihi Ali Biçen Konağı,  Silivri Belediyesi Kültür Müdürlüğü tarafından hazırlanan Kış Dönemi Kursları arasında yer alan Hat Sanatı kursiyerlerini ağırlıyor.

Çarşamba akşamları farklı meslek guruplarından birçok kursiyerin katıldığı hat sanatı dersleri ile kursiyerler hat sanatının manevi huzurunu yaşamanın yanı sıra, tarihi konakta sanatsal eğitim almanın ayrıcalığını yaşıyor.

Silivri Belediyesi Kültür Müdürlüğü Türk İslam Sanatları Eğitmeni Leyla Yanık öncülüğünde gerçekleştirilen Hat Sanatı kursunda kursiyerler tasavvuf müzik eşliğinde eğitim alıyorlar.

HAT SANATININ TEDAVİ EDİCİ ÖZELLİĞİ VAR

Hat Sanatı Eğitmeni Leyla Yanık, kursun amacına ilişkin Silivri Bel Tv’ye verdiği bilgide, uzmanların bu tarz kurları terapi olarak tavsiye ettiğini ifade ederek, “Silivri Belediye Kültür Müdürlüğü olarak unutulmaya yüz tutmuş geleneksel el sanatlarını hatırlatmak ve bir sonraki nesillere aktarabilmek için buraya gelen kursiyerlerimizle beraber derslerimizi işliyoruz. Bu sanatlar manevi yönü güçlü sanatlardır. Uzmanlarımızın terapi olarak önerdiği sanatlarıdır. Sanatlarımızın tedavi edici, iyileştirici özellikleri vardır. Bu sanata ilgi duyan, merak eden, gönül veren herkesi kursumuza bekliyoruz.” dedi. Hat sanatı kursiyerleri ise, hat kursu gününü sabırsızlıkla beklediklerini, tarihi bir mekânda hat sanatının inceliklerini öğrenmenin manevi huzurunu yaşadıklarını söyleyerek, bu imkânı sağlayan Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’a ve Kültür Müdürlüğü’ne teşekkür ettiler.

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2020, 17:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3205

banner3196

banner3552

banner3212