banner3088

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Çelenk Sunumu İle Başladı

Silivri`de Cumhuriyet Bayramı kutlamaları Atatürk Anıtı önünde gerçekleştirilen Çelenk Sunumu ile başladı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Çelenk Sunumu İle Başladı

Silivri`de Cumhuriyet Bayramı kutlamaları Atatürk Anıtı önünde gerçekleştirilen Çelenk Sunumu ile başladı.

Cumhuriyet`in ilanının 90. yılı nedeniyle dün Silivri’de çelenk sunma töreni yapıldı. Atatürk Anıtı Önünde yapılan törene Silivri Kaymakamı Salih Keser, Silivri Garnizon Komutanı Prs. Yrb. Mustafa Murat Çetinkaya, Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, Cumhuriyet Başsavcısı Lütfü Dursun, CHP Silivri İlçe Başkanı Mümin Tuğlu, MHP Silivri İlçe Başkanı Şenoğlu Türkyılmaz, AK Parti İlçe Başkan Vekili Dilek Demiral, DP Silivri İlçe Başkanı Halide il genel meclis üyeleri, Avlu, parti yöneticileri ve belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı. Silivri Muharip Gaziler Derneği’de üyeleri de resmi giysileri ile protokol de yerini aldı.

 

Tören Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Günün anlam ve önemine uygun mesaj bir öğrenci tarafından okundu. Ardından sırasıyla Silivri Kaymakamı Salih Keser, Silivri Garnizon Komutanı Mustafa Murat Çetinkaya, ve Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar Atatürk Anıtı önüne çelenk sundu.

Kutlamalar açılış, konser ve yürüyüşlerle devam edecek

Silivri’de Cumhuriyet Bayramı kutlamaları 29 Ekim Salı günü de devam edecek. Kaymakamlık makamında ve ilçe stadında yapılacak resmi programın ardından,Cumhuriyet Parkı’nın açılışı gerçekleştirilecek. 40 dönüm alan üzerinde hayata geçirilen, İstanbul’un en büyük parkı olma özelliğini taşıyan Cumhuriyet Parkı Yeni Mahalle Toplu Konutlar bölgesinde açılacak. Belediyesi önünden başlayacak Cumhuriyet Yürüyüşü gerçekleşecek. Atatürk Anıtı’na kadar devam edecek yürüyüşte bayraklarla ve söylenen marşlarla cumhuriyet coşkusu hep bir ağızdan dile getirilecek. Cumhuriyet Bayramı kutlamalarının finalinde ise Kıraç Silivrililer`le buluşacak. Silivri sahili festival alanında konser verecek Kıraç, Silivrililer`in cumhuriyet coşkusuna coşku katacak.

 
Güncelleme Tarihi: 29 Ekim 2013, 09:08
YORUM EKLE

banner3205

banner3196

banner3552

banner3197