banner3088

Demiral’ın 5 Aralık Mesajı

AK Parti Silivri İlçe Başkanı Dilek Demiral, 5 Aralık Türk Kadınına Seçme ve Seçilme Hakkı verilişinin 79. Yılı dolaysı ile bir mesaj yayımladı.

Demiral’ın 5 Aralık Mesajı

 AK Parti Silivri İlçe Başkanı Dilek Demiral, 5 Aralık Türk Kadınına Seçme ve Seçilme Hakkı verilişinin 79. Yılı dolaysı ile bir mesaj yayımladı.

 

1934 Yılında Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün fedakâr ve cefakâr Türk kadınına Seçme ve Seçilme hakkı vermesinin ardından tam 79 yıl geçti. Ülkemizi çağdaş ve modern bir çizgiye taşıyan ve bu çizgide kadınların önemini görerek onlara seçme ve seçilme hakkını tanıyan Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü bu anlamlı günde de bir kez daha rahmet ve minnetle anıyorum. 1934 Yılından sonra kendilerine verilen hakları çok iyi değerlendirerek çok önemli vazifeler üstlenen ve başarıdan başarıya koşan Türk kadınları bu günde siyasette, bürokraside, STK’larda ve daha birçok alanda milletimize hizmet etmekte ve bulundukları makam ve mevkilerde Türk kadınını temsil etmektedirler. Türk kadınına verilen bu temel hakkın korunması ve güçlenmesi adına hükümetimiz çok önemli adımlar atmıştır. 2002 yılında TBMM’de kadın sayısı 24 iken bu gün 79’a çıkmıştır. Kız çocuklarının eğitimi için birçok kampanya ve proje geliştiren partimiz, yine kız çocuklarına pozitif ayrımcılık yaprak erkek çocuklardan yüzde 25 daha fazla eğitim yardımı vermektedir. Kadınların siyasetteki başarısını yaptığı birçok konuşmada sık sık vurgulayan Başbakanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti’nin kurumsal yapısında da kadınlara öncelik verilmesini istemiş ve AK Parti kadrolarında kadın siyasetçi sayısı geçtiğimiz yıllara göre neredeyse yüzde 100 artmıştır.

 

GERÇEK DEMOKRASİ AK PARTİ İLE GELDİ

 

Türk kadınına seçme ve seçilme hakkı 79 yıl önce verilirken, maalesef başörtülü kadınlarınıza bu hak AK Parti iktidarı ile 79 yıl sonra verilmiştir. Sırf başörtülü diye meclise alınmayan, seçme ve seçilme hakkına sahip kadınlarımız bir zamanlar TBMM’den kovulurken, gerçek demokrasinin ve anayasal hakların savunucusu olan AK Parti ile meclise girebilmişlerdir. Bu duygu ve düşüncelerle, kadınlarımıza seçme ve seçilme hakkının verilmesinin 79. yılını kutluyor, tüm kadınlarımıza sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.

 

Dilek Demiral

AK Parti Silivri İlçe Başkanı  

Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2013, 20:01
YORUM EKLE
YORUMLAR
f ç b
f ç b - 6 yıl Önce

efendim sizlen görüşmek istiyorum

banner3205

banner3212

banner2252

banner3196