banner3088

Demiral'in Dünya Engelliler Günü Mesajı

AK Parti Silivri İlçe Başkanı Dilek Demiral, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısı ile bir mesaj yayımladı. Mesajında, devletin engelli vatandaşlara sağladığı imkân ve haklara yer vererek, engelli vatandaşlara ilişkin yapılan çalışmalara değinen Başkan Demiral şu ifadelere yer verdi;

Demiral'in Dünya Engelliler Günü Mesajı

 AK Parti Silivri İlçe Başkanı Dilek Demiral, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısı ile bir mesaj yayımladı. Mesajında, devletin engelli vatandaşlara sağladığı imkân ve haklara yer vererek, engelli vatandaşlara ilişkin yapılan çalışmalara değinen Başkan Demiral şu ifadelere yer verdi;

 

Ülkemizde ve Dünyada 3 Aralık Dünya Engelliler Gününü ifa etmekteyiz. Her sağlıklı bireyin birer engelli adayı olduğu bilinci ile gerek bireysel, gerekse toplum olarak engelli vatandaşlarımızın yaşamındaki bütün engelleri ortadan kaldıracak hizmetler yapmak bizlerin öncelikli görevidir. AK Parti olarak bizler bu sosyal sorumluluğun bilinci ile engelli vatandaşlarımızın yaşamını kolaylaştırmak adına birçok hizmet ve proje gerçekleştiriyoruz. Partimiz bünyesinde bulunan Sosyal İşler Başkanlığımız, İBB Başkanlığımızca her ilçede kurulan EKM ve İSMEM merkezlerinde engelli vatandaşlarımıza, sosyal, kültürel, sportif, sanatsal faaliyetler gerçekleştirilmekte ve eğitimler verilmektedir. Engellilerin hayat standartlarının iyileştirilmesi ve geliştirilmesi anayasal güvence altına da alınarak maddi ve manevi birçok hak sağlanmıştır.

 

 

BİN 500 ENGELLİ EVİNDE ZİYARET EDİLDİ

 

AK Parti Silivri İlçe Teşkilatı olarak bizlerde, Sosyal İşler birim başkanlığımız bünyesinde yapılan çalışmalar neticesinde, Silivri’de yaşayan bin 500 engelli vatandaşımızı, yönetim kurlu üyelerimizle, belediye başkan aday adayları, meclis üyesi adaya adaylarımızla evlerinde tek tek ziyaret ederek sohbet ettik. Dertlerini sıkıntıları dinledik. Gerçekleştirdiğimizi ziyaretlerde edindiğimiz bilgileri gerek partimizin gerekse devletimizin ilgili kurumları ile paylaşarak çözüm ürettik. İSEM ve Sosyal İşler Başkanlığımızca engelli vatandaşlarımıza, akülü araba, tekerlekli sandalye, medikal malzeme desteği, eğitim ve iş uygulaması eğitimleri, geziler, yaz kampları ile sosyal faaliyetlere katılımları sağlanmış, engelli aileleri ile düzenli olarak yapılan toplantılarla Engelli Hakları ve devletimizin engelli vatandaşlarımıza sağladığı imkânlar hakkında düzenli olarak bilgilendirmeler yaptık. Engelli kardeşlerimizi ve ailelerini çeşitli organizasyonlarla İBB Panaroma 1453 Fetih Müzesi ve Miniatürk gezilerine götürerek moral, motivasyon programları yaptık.

 

 

ENGELLİ YAKINLARINA EVDE BAKIM MAAŞI BAĞLANDI

 

Ayrıca Türkiye’de bir ilk olarak AK Parti ile birlikte birçok imkân ve hakka sahip olan engelli vatandaşlarımıza maaş bağlandığı gibi, engelli kardeşlerimizin bakımını üstlenen yakınlarına da evde bakım maaşı verilmesini sağladık.  Bütün bu çalışmalar yapılırken, engelli ailelerinin fedakârlığı, gayreti ve özverisi de unutulmamalıdır.  Bütün dünyada engelli günü olarak ilan edilen bu günde, bir kez daha engelli ailelerine fedakârlıkları ve özverileri için teşekkür ediyor, bu anlamlı günde engelli vatandaşlarımızın ve ailelerinin her zaman yanlarında olacağımızı bir kez daha ifade etmek istiyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum. 

Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2013, 19:54
YORUM EKLE

banner3205

banner3196

banner3550

banner3197