Erel; Kötülükler kurban edilsin

Büyük Birlik Partisi Silivri İlçe Başkanı Zafer Erel, Kurban Bayramı münasebetiyle bir tebrik mesajı yayınladı.

Erel; Kötülükler kurban edilsin

Erel mesajında, yüce duyguların coştuğu, sevgi ve saygı hislerinin insanlar arasında alabildiğine canlandığı, yardımlaşma ve kaynaşmanın son sınırına eriştiği Kurban Bayramı'na erişmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek, bu bayramın da millet olarak coşkuyla, sevinçle kutlanacağına, acıların, sevinçlerin ve mutlulukların paylaşılacağına inandığını kaydetti.

BAYRAMIN GÜZELLİKLERİ

Erel, insanlıkla yaşıt bir ibadet olan Kurban ibadetinin, yalnızca kulun Allah'a yaklaşmasına değil, hem kendi öz varlığına hem de kendini çevreleyen tüm varlıklarla yaklaşmasına vesile olduğuna vurgu yaparak şöyle devam etti: "Kurban ibadetinin insanoğlunun sadece Allah karşısında haddini değil, yaratılmış olan her şey karşısında değerini öğreten bir boyutu vardır. Hem dini hem de dünyevi fayda ve hikmetleri içeren Kurban ibadeti sayesinde Allah'a kulluk ve teslimiyeti öğreniyoruz. Yine bu vesile ile unuttuğumuz veya yapmakta zorlandığımız birçok değerleri hatırlamamıza imkan buluyoruz. Ziyaretler, dayanışmalar, fedakarlık, hoşgörü, hediyeleşmeler, ikramlar, kucaklaşmalar, kırgınlıkları sonlandırmalar, bayramın güzellikleri olarak insanlıkla buluşuyor."

Gerçek anlamda kurban ruhunu yakalayarak layıkıyla kurbanı idrak eden tüm inananların kurban ibadetinin Allah katında kabul olmasını dileyen Erel, "Bu Kurban Bayramı'nın ülkemizde ve dünyadaki adaletsizliğin haksızlığın boğduğu insanlığa bir nefes olmasını diliyorum. Büyük Türk milletinin ve tüm İslam Aleminin Kurban Bayramı'nı tebrik ediyorum. Her türlü kötülüğün iyiliklere ve güzelliklere kurban edilmesini diliyor, en içten sevgi ve saygılarımı iletiyorum." dedi.

 
Güncelleme Tarihi: 15 Ekim 2013, 18:12
YORUM EKLE

banner3196

banner3883

banner3552

banner3197

banner3841