property = "fb: use_automatic_ad_placement" content = "enable = true ad_density = varsayılan" >

banner2836

Erel “Ruhları şad olsun”

Büyük Birlik Partisi Silivri İlçe Başkanı Zafer Erel, İstanbul’un fethinin 561.yıldönümünde kutlama mesajı yayımladı. Erel “Fatih Sultan Mehmet Han Hazretleri olmak üzere İstanbul Fetih şehitlerimizin ve tüm ecdadımızın ruhu şad olsun”dedi.

Erel “Ruhları şad olsun”

Büyük Birlik Partisi Silivri İlçe Başkanı Zafer Erel, İstanbul’un fethinin 561.yıldönümünde kutlama mesajı yayımladı. Erel “Fatih Sultan Mehmet Han Hazretleri olmak üzere İstanbul Fetih şehitlerimizin ve tüm ecdadımızın ruhu şad olsun”dedi. 


BBP Silivri ilçe Başkanı Zafer Erel, İstanbul’un fethinin hem milli hem de dünya tarihi için dönüm noktası olduğunu söyledi.BBP Silivri İlçe Başkanı Zafer Erel, mesajında şu ifadeleri kullandı;

“BİR ÇAĞIN KAPANIP BİR ÇAĞIN BAŞLAMASI”

İstanbul'un Fethinin 561. yıldönümü ile ilgili açıklama yapan Erel, “Sultan Mehmet'in 21 yaşında iken ‘Fatih’ unvanını alarak Fatih Sultan Mehmet olarak anılmaya başlamasına, Osmanlı devletinin Devleti Aliye-i Osmanlı olmasına, Bizans'ın yıkılmasına, bir çağın kapanıp yeni bir çağın başlamasını sağladığını hatırlatarak, Peygamber Efendimizin tecellisi olan İstanbul'un fethinin 561. yıldönümü kutlu olsun” dedi.

“TÜRK MİLLETİNİN DÜNYA TARİHİNDEKİ SİLİNMEZ MÜHRÜ OLARAK YER ALMIŞTIR”

Erel, tarih boyunca nice zaferlere imza atan necip milletin en kutlu ve en büyük adımlarından birisinin de İstanbul'un fethi olduğu vurguladı.

İstanbul'un fethi, hem milli tarihimiz hem de dünya tarihi için adeta bir dönüm noktası olmuştur.” Diyen Erel şunları söyledi: “İstanbul'un Fethi, yıkılmaz sanılan Bizans surlarının yıkılabileceğini, 'sağlam bir inanç ve imanın' gerçeğini ortaya çıkarmıştır. Bu anlamda İstanbul'un fethi, Türk Milletinin dünya tarihindeki silinmez mührü olarak yer almıştır. Tarihte çok uzun süre alınması imkânsız gibi görünen İstanbul büyük komutan ve devlet adamı Fatih Sultan Mehmet'in dehası ve akıl dolu hamlesiyle Milletimizin ve İslam'ın egemenliğine girmiştir.”

“AYASOFYASIZ İSTANBUL OLMAZ”

Fatih Sultan Mehmet'ten bahsedince Ayasofya'dan bahsetmemenin olmayacağını kaydeden Erel, şunları kaydetti: “Ayasofya, 482 yıl cami olarak hizmet gördü. Ama 1935'te müzeye çevrildi, o günden bugüne cami olmayı bekliyor. Ayasofya kilise değil, müze de değil, bilakis camidir. Cami olmasına rağmen kamuoyu tarafından tam olarak bilinmeyen nedenle 27 yıldır ibadete kapatılmıştır. Hatırlarsınız; 88 yıl sonra Sümela Manastırı ibadete açılmıştır. Hıristiyan Ortodokslara müze statüsünde olan bir yerde ayin yapılmasına müsaade eden zihniyet, biz Müslüman Türklerin yaptığı müracaatları dikkate bile almamış, Ayasofya'da namaz kılmamıza ve ibadet yapmamıza izin vermemiştir. Bu durumu büyük Türk milletinin takdirlerine sunuyorum. Herkes bilsin, Ayasofyasız İstanbul, İstanbulsuz Türkiye olmaz. Ayasofya'nın aslına dönmesi, inşallah Büyük Birlik Partililere, Alperenlere nasip olacaktır. Başta Fatih Sultan Mehmet Han Hazretleri olmak üzere İstanbul Fetih şehitlerimizin ve tüm ecdadımızın ruhu şad olsun.”

 

Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2014, 19:55
YORUM EKLE

banner2834

banner2252

banner2588