banner3088

Gaziler Silivri’de de anıldı

19 Eylül Gaziler Günü Anma Programı, bando eşliğinde yapılan yürüyüş ve sonrasında Atatürk Anıtı’na çelenk sunumuyla gerçekleştirildi.

Gaziler Silivri’de de anıldı
19 Eylül Gaziler Günü anma programı çerçevesinde ilk olarak Kaymakamlık Binası önünden toplanan protokol üyeleri, gaziler ve vatandaşlar, Hasan Sabriye Gümüş Anadolu Lisesi Bando Takımı eşliğinde sahile kadar yürüyüş gerçekleştirdi. Yürüyüşe Silivri Kaymakamı Faruk Bekarlar, Garnizon Komutanı Binbaşı Şener Kaytez, Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, Rumeli Üniversite Rektörü Prof. Dr. Salih Aynural, Silivri Cumhuriyet Başsavcı vekili, siyasi partilerin ve STK’ların temsilcileri, ilçede görev yapan Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları, Muharip Gaziler Derneği üyesi gaziler ve gazi yakınları ile çok sayıda vatandaş katıldı. Yürüyüş boyunca Kaymakam Bekarlar’ın yanındaki gazilerle kol kola yürümesi de gözlerden kaçmadı.
Yürüyüş sonrası saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Atatürk Anıtı’na çelenk sunulması, günün anlam önemini belirten konuşmaların yapılması ve okunan şiir ile tören sona erdi.
Program, saat 13.00’te Silivri Öğretmenevi’nde gazi ve gazi yakınları onuruna verilen yemek ile devam edecek.
 
Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2016, 13:28
YORUM EKLE

banner3205

banner3211

banner2252

banner3196