Hamdemirci: Engelsiz Türkiye’yi Milli Görüş Kuracak

Saadet Partisi Silivri İlçe Başkanı Mahmut Hamdemirci 3 Aralık Dünya Engelliler günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Hamdemirci: Engelsiz Türkiye’yi Milli Görüş Kuracak

 Saadet Partisi Silivri İlçe Başkanı Mahmut Hamdemirci 3 Aralık Dünya Engelliler günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

 

Hamdemirci mesajında şu ifadeleri kullandı;

Saadet Partisi Silivri İlçe Teşkilatı olarak tüm engellilerin, ailelerinin ve kuruluşların 3 Aralık engelliler gününü kutluyoruz.

Dünya Sağlık Örgütü’nün raporlarına göre bugün ülkemiz nüfusunun % 12’si, yani 8,5 milyon engelli vatandaşlarımızdan oluşmaktadır.

Ancak, engelli vatandaşlarımızın sosyal hayatta aktif rol almalarını sağlayacak düzenlemeler ne Silivri’mizde ne de Türkiye’de görülmemektedir. Göstermelik icraatlar çözüm olmak yerine sorunu daha da derinleştirmektedir.

Hatırlayacak olursak, Merhum Erbakan Hocamızın Başbakanlığı’nda 54. TC Hükümeti olarak kurulan Refah-yol iktidarı, işbaşına gelir gelmez Türkiye’deki tüm engellilerin problemini tespit etmiş ve dertlerine çözüm üretmek için 571 sayılı Bakanlar Kurulu Kararnamesiyle Başbakanlığa bağlı ‘’Özürlüler İdaresi Başkanlığı’’ kurmuştur. 572 sayılı Kararname ile çeşitli Bakanlık ve Belediyelerde engellilerin istihdamını, 573 sayılı Kararname ile de engellilerin rehabilitasyonunu sağlamıştır.

Saadet Partisi, gerek belediyelerde, gerekse iktidarında işbaşına geldiğinde göstermelik icraatlar değil köklü ve kalıcı hizmetlerle farkını ortaya koyacaktır. Engellilerin sosyal hayatın her aşamasında aktif rol almalarını sağlayacak altyapı imkanları geliştirilecek ve Kamuda, Belediyelerde daha fazla engelli istihdam edilecek, özel sektörün daha fazla engelli istihdam etmesi teşvik edilecektir. Bu İslami ve İnsani bir yükümlülüktür.

Engelsiz Silivri’nin ve Türkiye’nin tesisi ancak Milli Görüş’le mümkündür.

                                                                                              

Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2013, 19:50
YORUM EKLE

banner3196

banner3883

banner3552

banner3197

banner3841