banner3088

Karakaş'tan 29 Ekim Mesajı

AK Parti Silivri İlçe Başkanı Metin Karakaş, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Cumhuriyetimizin kuruluşunun 90. Yılı dolayısı ile bir mesaj yayımladı. Karakaş mesajında şu ifadelere yer verdi;

Karakaş'tan 29 Ekim Mesajı

Büyük Önder Atatürk’ün önderliğinde tüm dünyaya örnek bir mücadele ile istiklalini Cumhuriyet ile taçlandıran bir millet olarak, Cumhuriyetimizin 90. yılını kutlamanın onurunu, gururunu ve sevincini yaşıyoruz.

Vatanı müdafaa etmek, milli ve manevi değerlerimizi korumak adına, Edirne’den Kars’a, Sinop’tan Hatay’a sayısız isim, bağımsızlığına olan istekle mücadele etti, aynı mezarlıkta yan yana, koyun koyuna yatarak Cumhuriyetimizin temellerini attı. Kurtuluş savaşı yıllarında mücadele verenlerin dini, dili, ırkı ne olursa olsun aynı mücadeleyi verdiğini, özgürlük ve hürriyetine düşkün bir milletin aynı mezarlıkta yattığını görenler, milli duyguları zedelemek için kardeşlik bağları arasına nifak tohumu ekmek istemektedirler. Bu gün Çanakkale’ye baktığımızda orada ki müthiş kardeşlik bağlarını göreceksiniz. Canları pahasına bizlere bu vatanı armağan edenlere vefa borcumuz vardır.

 

 Bu vefa borcunu ödemek, ülkemizi Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün bahsettiği ‘muasır medeniyetler’ seviyesine ulaştırmakla ve ona hizmetle olur. Vatanını en çok seven, ona en çok hizmet edendir.” bilinci içerisinde ülkemize hizmet etmeye devam edeceğiz. Ülkemizdeki iç huzura, hızla büyüyen ekonomiye ve dünya üzerinde itibar kazanmasına göz dikenler,  güçlü Türkiye’yi istemeyenler, elbette vardır ve apaçık ortadadırlar. Siyasi, ekonomik alanda sağlanan istikrara gölge düşürmeye yönelik engeller, milli birlik ve kardeşlik duygularımızla bertaraf olacaktır. Bölgesinde lider, dünyada güven ve saygı duyulan bir ülke, dış güçlerin tetikçiliğine soyunanların oyunlarına izin vermeyecek güçtedir. Bu gücü de aziz milletimizin kararlılığı oluşturmaktadır.

Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, cumhuriyetimizin kurulması, korunması ve yaşatılmasında emeği geçen herkesi sevgi, saygı ve minnetle anıyor, Cumhuriyetimizin 90. yıldönümü ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı en kalbi duygularımla kutluyorum.” 

 

 
Güncelleme Tarihi: 29 Ekim 2013, 00:34
YORUM EKLE

banner3205

banner3211

banner3153

banner3196