banner3088

Karakaş'tan 30 Ağustos mesajı

Ak Parti Silivri İlçe Başkanı Metin Karakaş'ın 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı;

Karakaş'tan 30 Ağustos mesajı

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün sevk ve idaresinde, milletimiz ve ordumuzun gücünü dünyaya gösteren 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 90. Yıldönümünü, Türk Silahlı Kuvvetler Günü’nü gururla, heyecanla ve coşkuyla kutluyoruz. Vatanını, milletini ve bayrağını seven bir milletin, karşısında her türlü askeri donanıma sahip güçlere karşı verdiği mücadelenin taçlandığı 30 Ağustos Zaferi, milletimizin şanlı tarihinde Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı gün olması açısından da ayrı bir önem taşımaktadır.

30 Ağustos Zafer Bayramı, ordumuzda mezuniyet ve rütbe törenlerinin yaşandığı anlamlı bir gün olarak bir başka sevinç ve gurur kaynağı olarak da kutlanmaktadır. Dünyaya örnek olan bir kurtuluşun ve bağımsızlığın mücadelesini veren ordumuzun şanlı destanlarıyla ne kadar övünsek azdır. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vatanımızı savunan, dünyanın gıptayla baktığı bir zafere imza atan ordumuz, milletimizin gözbebeği olarak yurdun her köşesinde iç ve dış mihraklara karşı görevini başarıyla sürdürmektedir.

Türk Silahlı Kuvvetlerimiz, ihtiyaç duyduğu askeri malzeme ve teknik donanımı son 10 yılda önemli ölçüde kendi bünyesinde üreterek, askeri donanımda dışa bağımlılığı azaltarak daha güçlü bir yapıya kavuşmaktadır. Hükümetimizin askeri alanda yaptığı yatırımlar ile F-4, F-16, C-130, T-138 uçaklarımızın modernizasyonu artık ülkemizde yapılıyor. Yüzde 100 yerli piyade tüfeği, insansız hava aracı, savaş gemisi, yerli helikopter, mayına karşı korumalı kirpi personel araçları gibi bir kısmı tasarım bir kısmı da üretimi gerçekleştirilen savunma sektöründe modernizasyonunun yüzde 90’ını kendi ülkemizde yapar hale geldik.

Karada, denizde, havada ülke savunması için can siperane görev yapan ordumuza, birlik ve beraberliğimize karşı yapılan terör saldırılarını da şiddetle kınıyoruz.  Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere Kurtuluş Savaşımızın tüm kahramanlarını, vatanımızın bölünmez bütünlüğü için canını veren tüm şehitlerimizi, gazilerimizi saygı, minnet ve rahmetle anıyor , 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 90. Yıldönümünü en içten dileklerimiz ile kutluyoruz.

 
Güncelleme Tarihi: 02 Eylül 2012, 22:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3196

banner3552

banner3197