banner3088

Kutlu “Minnet ve şükranla anıyorum“

Ak Parti Silivri İlçe Başkanı Rıfat Kutlu’nun 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

Kutlu “Minnet ve şükranla anıyorum“
1. Dünya savaşı ile birlikte emperyalist güçler, Dünyanın en stratejik konumunda olan topraklarımızı işgal etmek için yola çıkmışlardı.   Geçtiğimiz yüzyılda tarihten silinmek istenen bir milletin var olma mücadelesini kazandıktan sonra emperyalizme verdiği en önemli cevap Cumhuriyet’tir. Bu sebeple Cumhuriyetimiz, dünyadaki birçok milletin bağımsızlık mücadelesine de örnek olmuştur. Türkiye Cumhuriyeti, milletimizin sırt sırta vererek kurduğu 17.  ve son devletimiz, Dünya tarihine vurduğumuz mücadele mührüdür! 

Cumhuriyetimiz çok ağır bedeller ödenerek kazanılmış bir bağımsızlık ve özgürlük mücadelesinin ardından kurulmuştur. Türkiye Cumhuriyeti milletimizin ortak eseridir. Bundan sonra da Türkiye Cumhuriyeti; önünde uzanan aydınlık yolda, emin adımlarla ilerlemeye devam edecek, benimsediği, evrensel ilkeleri muhafaza ederek, medeni dünyanın onurlu bir üyesi olarak mazlum coğrafyalara verdiği destekle yeni ufuklar açacak ve verdiği kararlı mücadeleyi sürdürülecektir. 

Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimizin 92. yılını kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile canlarını bu uğurda feda eden şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum.

 

Güncelleme Tarihi: 28 Ekim 2015, 21:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3205

banner3196

banner3552

banner3197