banner3088

Mümin Tuğlu’nun Ahilik Haftası kutlama mesajı

Milli değerlerimizden olan Ahilik geleneğini yaşatan, bu gayreti sarf eden esnaf ve sanatkârlarımızın Ahilik Haftası’nı kutluyorum

Mümin Tuğlu’nun Ahilik Haftası kutlama mesajı

Milletimizin karakterinde barındırdığı dayanışma, sevgi ve hoşgörünün bir ürünü olan, çağın gereklerine göre kurumlaşan Ahilik geleneği, toplum hayatına yaptığı olumlu katkıların yanı sıra meslek ahlakı ve çalışma disiplininin oluşmasında etkili olmuştur. Öyle ki, ticaret, sanat ve diğer dallarında yardımlaşma, hoşgörü ve dayanışma gibi ahlaki değerlerin hayat bulmasını sağlayan bu gelenek bugünkü anlamıyla sosyal güvenlik, işçi ve işveren ilişkilerine zemin hazırlamıştır.

 

Ahilik geleneği tüm bunların yanında, tüketiciyi de koruyan ilkeleri ile kalitenin artmasını sağlayan standartların gelişmesine, dolayısıyla toplum hayatındaki huzurun korunmasına yardımcı olmuştur. Unutulmamalıdır ki, bir toplumda birlik ve dayanışmayı sağlayan en önemli etken ortak değerlerin korunmasıdır.

 

Milli değerlerimizden bir tanesi olan Ahilik geleneği günümüzde esnaf ve sanatkârlarımızın hemen hemen her bölgede kurdukları meslek örgütleriyle yaşatılmaktadır. Bu değer, ticari işletmelere ve meslek örgütlerine halen rehberlik etmektedir. Ahilik geleneği bu bakımdan esnaflarımız vasıtasıyla geçmişten bugüne olduğu gibi geleceğe de ışık tutmayı sürdürecektir.

 

Bizleri bir arada tutan milli değerlerimizden olan Ahilik geleneğini yaşatan, bu gayreti sarf eden esnaf ve sanatkârlarımızın Ahilik Haftası’nı kutluyor, saygı ve selamlarımı sunuyorum.

 

 
Güncelleme Tarihi: 24 Eylül 2013, 17:43
YORUM EKLE

banner3205

banner3196

banner3551

banner3212