banner3088

Silivri'den CHP’den bağlılık ve vefa…

CHP Silivri İlçe Örgütü, İlçe Başkanı Mümin Tuğlu’nun öncülüğünde Cumhuriyet’in kuruluşunun 90. yılında da alternatif kutlama geleneğini sürdürdü. Atatürk Anıtı’na program dışı çelenk sunan partililer bağlılık ve vefa duygularını ifade ettiler.

Silivri'den CHP’den bağlılık ve vefa…
HABERİN GALERİSİ
CHP Alternatif kutlama

CHP Alternatif kutlama

 

Cumhuriyet Halk Partisi Silivri İlçe Örgütü, AKP hükümetinin kutlamalara getirdiği kısıtlamalardan bu yana sürdürdüğü alternatif kutlama geleneğini Cumhuriyet’in 90. yılında da bozmadı. İlçe Başkanı Mümin Tuğlu’nun öncülüğünde Silivri Merkezde gerçekleşen alternatif kutlama da Atatürk Anıtı’na çelenk sunan partililer bağlılıklarını ve vefalarını dile getirdiler.

 

ANDIMIZ’A DEVAM…

 

Silivri sahilinde yer alan Atatürk Anıtı önündeki 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı alternatif kutlama töreninde parti üyelerinden Nihayet Çember Atatürk konulu bir konuşma yaparak günün anlam ve önemine değindi. Programda ayrıca CHP Gençlik Kolu üyesinin okuduğu ve AKP iktidarı tarafından kaldırılan Andımız da hep bir ağızdan okunarak protesto edildi.

 

TUĞLU: ATATÜRK’ÜN ÇİZDİĞİ YOLDAN AYRILMAYACAĞIZ

 

CHP Silivri İlçe Örgütü tarafından gerçekleştirilen alternatif kutlamada konuşan İlçe Başkanı Mümin Tuğlu da şunları kaydetti: “ Bizler hiçbir zaman Mustafa Kemal Atatürk’ün çizdiği yoldan ayrılmayacağız. Cumhuriyet ve onun kazanımlarına yönelik saldırılar karşısında bugüne dek olduğu gibi bundan sonra da göğsümüzü siper edeceğiz. Bugün burada, yasakçı zihniyetin bir ürünü olan alternatif bir kutlama töreni için toplanmış bulunmaktayız. İşte AKP iktidarının bizleri getirdiği nokta budur. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı en içten dileklerimle kutlar, bundan sonra da bizlere bırakılan mirasın yılmaz savaşçıları olduğumuzu bir kez daha yinelerim.”

 

MAHALLELERDE DE ALTERNATİF KUTLAMALAR YAPILDI

 

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kapsamında ilçe merkezinde olduğu gibi mahallelerde de alternatif kutlamalar gerçekleştirildi. Buradaki partililer de Atatürk Anıtlarına çelenk sunarak özlem ve bağlılıklarını dile getirdiler.

Güncelleme Tarihi: 29 Ekim 2013, 13:48
YORUM EKLE

banner3205

banner3197

banner3153

banner3196