banner3088

Tuğlu: Kadınlarımız baskı ve şiddet altındadır

CHP Silivri İlçe Başkanı Mümin Tuğlu, Türk kadınına seçme ve seçilme hakkının verilişinin 79. yıldönümünde yayımladığı mesajında, “ Kadınlarımız hakları her geçen gün azaltılmakta ve adı konmamış baskılara maruz kalmaktadırlar” dedi.

Tuğlu: Kadınlarımız baskı ve şiddet altındadır

 CHP Silivri İlçe Başkanı Mümin Tuğlu, Türk kadınına seçme ve seçilme hakkının verilişinin 79. yıldönümünde yayımladığı mesajında, “ Kadınlarımız hakları her geçen gün azaltılmakta ve adı konmamış baskılara maruz kalmaktadırlar” dedi.

 

Cumhuriyet Halk Partisi Silivri İlçe Başkanı Mümin Tuğlu, Türk kadınına Seçme ve seçilme hakkının verilmesinin 79. yıldönümünde yayımladığı mesajında, kadının AKP iktidarı boyunca yok sayıldığına dikkati çekerek, “ kadınlarımızın hakları, iyileştirilmek ve geliştirilmek yerine sürekli olarak azaltılmakta, kadınlarımız adı konmamış baskılara maruz bırakılmaktadır” dedi.

 

TUĞLU’NUN MESAJI

 

“Geldiğimiz noktada görüyoruz ve şükrediyoruz ki, Mustafa Kemal Atatürk gibi bir lideri Allah Türk Milleti’ne nasip etmiştir. O büyük lider bütün imkânları ülkesinin gelişmesi, çağdaşlaşması ve Türk kadınının hak ettiği yere gelmesi için kullanmıştır. Savaştan yeni çıkmış, kendini doğrultmaya çalışan bir ülkede Atatürk önceliği kadına vermiştir. Öyle ki, medeniyetin beşiği olarak gösterilen Avrupa’nın birçok ülkesinde dahi olmayan hakları 1934 yılında Türk kadınına sunmuş, seçme ve seçilme hakkı tanımıştır. İşte bu uygulamayla Türk kadını özgürlüğüne kavuşmuş ve kapalı duvarlar arasında hapsolmaktan kurtulmuştur.

 

Bundan 79 yıl önce verilmiş olan haklar, sanki hiç yokmuş gibi davranan bir AKP iktidarı var ülkemizde. Bu da kadınlarımızın en büyük şanssızlığıdır. Ancak, Türk kadının çağdaşlaşması ve ülkemiz için dönüm noktası sayılan hakların en büyük savunucusu olan partimiz, AKP iktidarından kurtuluşunda kadınlarımız sayesinde olacağını çok iyi bilmektedir.

 

Cumhuriyet Halk Partisi, , kadınlarımızın daha fazla temsil edilmesi, yönetimlerde yer alması için, yüzde 33 kadın kotasını hayata geçirmiş, bu anlamda büyük bir hamle yapmıştır. Çünkü kadın, üretim, öğretmen, çağdaşlık, bilim, medeniyet, sanat, yaşam ve en önemlisi de bizleri bu dünyaya getiren emekleri ödenmez annelerimiz demektir.

 

Bizler, kadınlarımıza uygulanmakta olan baskı ve şiddeti sona erdirmek adına bu cennet vatanı birlikte yönetmeye kararlıyız. Mustafa Kemal Atatürk’ün de öncelik verdiği Türk kadınının, dünya da hak ettiği yeri alacağı, ülkemizin kadınlarımızla birlikte lider ülke vasfına sahip olacağı günler çok yakındır. Ve o beklenen günlere ulaşmak için, çıkacak tüm engellere karşı kadınlarımızla birlikte mücadele vermeye devam edeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın."

Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2013, 20:08
YORUM EKLE

banner3205

banner3196

banner3549

banner3212