banner3088

Tuğlu “Mertebeleri şereflerin en büyüğüdür”

19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınlayan Cumhuriyet Halk Partisi Silivri İlçe Başkanı Mümin Tuğlu, “Şehit ve Gazilerimizin ortaya koydukları bu azim ve kararlılıkla ulusal varlığımız elde edilmiş, bugünlere kadar ulaşılmıştır” dedi.

Tuğlu “Mertebeleri şereflerin en büyüğüdür”
19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınlayan Cumhuriyet Halk Partisi Silivri İlçe Başkanı Mümin Tuğlu, “Şehit ve Gazilerimizin ortaya koydukları bu azim ve kararlılıkla ulusal varlığımız elde edilmiş, bugünlere kadar ulaşılmıştır” dedi.

Yüce Türk Milletimizin Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e şükran ve minnetinin ifadesi olarak 1921 yılında Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Gazilik unvanının verildiği 19 Eylül tarihi ‘Gaziler Günü’ olarak kabul edilmiştir. Bu tarih, aynı zamanda gazi ve şehitlerimize duyduğumuz minnet ve saygının da açık bir göstergesidir.

Milli birliğini, bütünlüğünü, bağımsızlığını, istiklalini her şeyin üstünde tutan ve bu uğurda büyük bedeller ödeyen Aziz Türk Milleti, hiçbir zaman esaret altında yaşamayı asla kabul etmemiş, Ülkemizin tam bağımsızlığı için, canından kutsal saydığı vatan topraklarını, ne pahasına olursa olsun korumasını bilmiştir.

Gazilerimizin, ülkemizi, milletimizi, bayrağımızı ve istiklalimizi koruma konusunda gösterdiği kahramanlık ve fedakarlık daima hafızalarımızdaki yerini koruyacaktır.

Tarihe altın harflerle kazınmış olan şanlı tarihimizde şehitlik makamı ile birlikte anılan diğer bir mertebe vardır ki bu da ‘Gazi’lik makamıdır. Bu her iki mertebe milletimizin nezdinde şereflerin en büyüğüdür.

Gaziler Günü vesilesiyle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmetle anıyor, aramızda bulunan gazilerimize de minnet ve şükranlarımı sunuyorum.

Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2014, 17:26
YORUM EKLE

banner3092

banner3205

banner3211

banner2251

banner3196