banner3088

Tuğlu’nun Gaziler Günü mesajı

“Milli birliğini, bütünlüğünü, bağımsızlığını, istiklalini her şeyin üstünde tutan ve bu uğurda büyük bedeller ödeyen Aziz Türk Milleti, hiçbir zaman esaret altında, prangaların gölgesinde yaşamayı asla kabul etmemiş, canından kutsal saydığı vatan topraklarını, ne pahasına olursa olsun korumasını bilmiştir.

Tuğlu’nun Gaziler Günü mesajı

Vatanımızın bağımsızlığı, bölünmez bütünlüğü, milli birlik ve beraberliğimizin korunması uğrunda verilen bu büyük mücadeleler, Şehit ve Gazilerimizin ortaya koydukları azim ve kararlılık neticesinde Yüce Türk Milleti’nin varlığı elde edilmiş, bugünlere kadar gelinmiştir.

 

Tarihe altın harflerle kazınmış olan şanlı tarihimizde şehitlik makamı ile birlikte anılan diğer bir mertebe vardır ki bu da 'Gazi'liktir. Bu her iki mertebe milletimizin gözünde şereflerin en büyüğüdür. Kardeşçe, huzur ve barış içerisinde yaşadığımız bu cennet vatan işte bizlere gazilerimizin ve şehitlerimizin emanetidir. Bizlere de düşen en büyük sorumluluk bu emaneti korumak ve gelecek nesillere en güzel şekilde teslim etmektir.

 

Yüce Türk Milleti de verilen bu mücadelelerin kahramanları olan şehitlerimizi ve gazilerimizi unutmamıştır ve bundan sonra da unutmayacaktır. Gazilerimiz ve aziz şehitlerimizin yakınlarının milletimize bırakılmış en kıymetli emanetler olduğu düşüncesiyle Gaziler Günü'nü kutluyor, vatanı için canını ortaya koymaktan kaçınmayan gazilerimizi şükranla anıyorum. Ebedi istirahatgahına intikal etmiş gazilerimize rahmet, aramızda bulunanlara da aileleriyle birlikte sağlık ve huzur diliyorum.”

 

 

 
Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2013, 19:52
YORUM EKLE

banner3205

banner3212

banner2251

banner3196