banner3088

Turan: 90. yılın heyecanı ve coşkusu içerisindeyim

AK Parti Silivri Belediye Başkan aday adayı Hüseyin Turan, Cumhuriyet’in kuruluşunun 90. yılı dolayısıyla yayımladığı kutlama mesajında “ Bugünün onurunu ve coşkusunu yaşıyorum” dedi.

Turan: 90. yılın heyecanı ve coşkusu içerisindeyim

AK Parti Silivri Belediye Başkan aday adayı Hüseyin Turan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle bir kutlama mesajı yayımladı. Turan mesajında, “Bugün bizlere düşen en büyük görev, Cumhuriyet’in en önemli kazanımlarından bir tanesi olan demokratik toplum yaşantısına sahip çıkarak, muasır medeniyetler çizgisinin de ötesine taşımaktır” dedi.

 

TURAN’IN KUTLAMA MESAJI

 

Turan kutlama mesajında şunları kaydetti: “Sevgili Silivrili hemşerilerim; Bir milletin uyanışının ve verdiği mücadelenin sonucunda çok büyük fedakârlıklar ve şehit kanlarıyla sulanmış bu topraklar üzerinde Cumhuriyetimizin ilan edilişinin 90. yıldönümünü kutlamanın heyecanını ve coşkusunu yaşamaktayız.

 

Yüce Türk Milleti’nin Cumhuriyet ile perçinlenen şerefli ve özgür yaşama arzusu, geçen zaman içerisinde kurumsallaşan demokrasi anlayışı ve bunun hayata geçirilmesiyle birlikte zirveye ulaşmıştır. Bugün ise bizlere düşen en büyük görev, Cumhuriyet’in en önemli kazanımlarından bir tanesi olan demokratik toplum yaşantısına sahip çıkarak, muasır medeniyetler çizgisinin de ötesine taşımaktır.

 

Millet olarak verdiğimiz bağımsızlık mücadelemizde, bir nesil canı pahasına dünyaya yenilmeyeceğini, birlik ve beraberliğini kimsenin bozmasına izin vermeyeceğini göstermiştir. Bu noktada bizlere düşen bir başka önemli görevde, bu tarihe altın harflerle kazınan büyük zaferin altına imza atan şehitlerimizi, gazilerimizi, kardeşlik ruhunu, birlik ve beraberliğimizi, bağımsızlık ruhumuzu gelecek nesillere en doğru şekilde taşımaktır.

 

Ve geldiğimiz noktada, demokratikleşme ve hukukun üstünlüğü gibi ülkemizin en önemli kuruluş amaç ve prensiplerinde her geçen yıl büyük ilerlemeler kaydedilmektedir. Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde Yüce Milletimizin hayatı pahasına savunduğu ve kurduğu Türkiye Cumhuriyeti artık gelişmiş ülkeler hedefine çok daha sağlıklı ve hızlı bir şekilde ilerlemektedir.

 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde yüce milletimizin canı kanı pahasına savunmuş ve kurmuş olduğu Türkiye Cumhuriyeti artık muasır medeniyetler seviyesi hedefine çok daha hızlı, sağlıklı ve istikrarla ilerlemektedir.


 Bu duygu ve düşünceler içerisinde,  başta Silivrili hemşerilerim olmak üzere Yüce Türk Milleti’nin Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere Kurtuluş Savaşı kahramanlarımızı, aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.”

 

 
Güncelleme Tarihi: 29 Ekim 2013, 00:33
YORUM EKLE

banner3205

banner3211

banner3152

banner3196