banner3088

Turan: Asla belleğimizden silinmeyecektir

Silivri Belediyesi Eski Başkanı Hüseyin Turan, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 90. yıldönümü yayınladığı kutlama mesajında, “Bu büyük zafer, Türk Ulusu’nun tarihine yön veren ve varlığını güçlendiren önemli dönüm noktalarından birisidir. Asla belleğimizden silinmeyecektir” dedi.

Turan: Asla belleğimizden silinmeyecektir

Silivri Belediyesi Eski Başkanı Hüseyin Turan, 30 Ağustos Zafer Bayramı münasebetiyle yayınladığı kutlama mesajında şunları kaydetti: “Bağımsızlık ve hürriyetinden binlerce yıllık tarihi boyunca taviz vermeyen, bu uğurda canını hiç düşünmeden feda eden ve bu kutsal amaç doğrultusunda hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan Aziz Türk Milleti, gösterdiği cesaret ve kahramanlıkla elde etmiş olduğu unutulmaz zaferlerle tarihe adını altın harflerle kazımıştır.

Bunlardan bir tanesi de; Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde milli mücadele yıllarında yurdumuzu parçalamak isteyenlere ulusça ele ele vererek karşı koyduğumuz 26 Ağustos 1922’de başlayıp, 30 Ağustos 1922 tarihinde zaferle sonuçlanan Büyük Taarruz ve Başkomutan Meydan Savaşı’dır. Bu büyük zafer, aynı zamanda Türk Milleti’nin tarihine yön veren ve varlığını güçlendiren önemli dönüm noktalarından birisidir.

Öyle ki, Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ün idaresinde gerçekleştirilen Büyük Taarruz ve Başkomutan Meydan Savaşı’nda kahraman Türk Ordusu, gösterdiği kararlılık ve cesaretiyle vatanımızı bölmeye çalışanlara fırsat vermemiş, kazanılan büyük zaferle Türk Milleti’nin hür ve bağımsız yaşama inancı tüm dünyaya gösterilmiştir. Tarihten silinmek istenen milletimizin, aksine tarihe yön vermeye devam edeceğinin en açık göstergelerinden biri olan bu zafer belleğimizden asla silinmeyecektir.

Bugün ise bizlere düşen en büyük görev, bırakılan bu büyük mirasa ve kazanımlarına hassasiyetle sahip çıkmak, ülkemizi uygarlık yarışında en üst sıralara taşımak olmalıdır.

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 90.Yıl dönümünü coşku ile kutladığımız bu anlamlı günde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve yakın silah arkadaşları olmak üzere, vatan savunması ve ulusal bağımsızlık uğrunda canını seve seve feda eden Aziz Şehitlerimizi, Kahraman Gazilerimizi minnet, şükran ve rahmetle anıyor, Aziz Türk Milleti ve Silivri halkının 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyor, saygılar sunuyorum.

 
Güncelleme Tarihi: 29 Ağustos 2012, 13:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3196

banner3552

banner3197