banner3088

Turan: Bayramlar mukaddes günlerdir

Silivri Belediyesi eski Başkanı Hüseyin Turan, Kurban bayramı dolayısıyla yayımladığı kutlama mesajında, “Milletçe, birlik ve beraberliğimize, manevi değerlerimize sahip çıktığımız, saygı, sevgi ve dayanışma duygularını egemen kıldığımız sürece inancım o dur ki çok daha güzel günlere ulaşacağız” dedi.

Turan: Bayramlar mukaddes günlerdir

TURAN’IN KUTLAMA MESAJI

 

Silivri Belediyesi eski Başkanı Hüseyin Turan, Kurban Bayramı dolayısıyla yayımladığı kutlama mesajında şunları kaydetti: “Sevgili hemşerilerim; Bayramlar dini ve milli duygularımızın en üst düzeyde yaşandığı, örf, adet ve geleneklerin uygulandığı, bir toplumda millet olabilme anlayışının şekillendiği, idrak edildiği bizlere sunulmuş olan mukaddes günlerdir. Böylesi önemli günlerde toplumsal birliğimizi sağlayan değerler hatırlanır, insani güzellikler yoğun bir şekilde yaşanır, insanlar arasındaki dostluk ve kardeşlik duyguları doruk noktasına ulaşır, karşılıklı sevgi ve saygı ortamları gelişir.

 

İşte burada bizlere düşen en önemli toplumsal görev de, gelenek ve göreneklerimizin dünden bugüne yaşatılmasına vesile olan bu mukaddes günlerin sevincini, coşkusunu, birlik ve beraberlik duygularını hayatımızın her anına taşıyabilmektir. Bu güzel ve bir o kadar anlamlı günleri fırsat bilerek görüşemediğimiz yakınlarımıza, kimsesizlere, ihtiyaç sahiplerine, bakıma muhtaç yaşlılarımıza ziyaretlerde bulunup gönüllerini ve hayır dualarını almalıyız.

 

Milletçe, birlik ve beraberliğimize, manevi değerlerimize sahip çıktığımız, saygı, sevgi ve dayanışma duygularını egemen kıldığımız sürece inancım o dur ki çok daha güzel günlere ulaşacağız.

 

Bu duygu ve düşünceler içerisinde öncelikle Silivrili hemşerilerim olmak üzere, tüm İslam Alemi’nin ve Türk Milletinin Kurban Bayramı’nı en kalbi duygularımla kutlar, insanlık için hayırlara vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ederim.”                                                       

 
Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2013, 18:54
YORUM EKLE

banner3205

banner3196

banner3549

banner3212