banner3088
banner3458

Turan: Hafızalarımızdan asla silinmeyecek

banner3457

Silivri Belediyesi eski Başkanı Hüseyin Turan, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla yayımladığı kutlama mesajında, “vatanın bölünmez bütünlüğünü korumak için üstün fedakârlık gösteren gazilerimizin kahramanlıkları hafızalarımızdan asla silinmeyecektir” dedi.

Turan: Hafızalarımızdan asla silinmeyecek

TURAN’IN KUTLAMA MESAJI

 

" Milletimiz, kardeşliği, barışı, huzuru, dayanışma ve hoşgörüyü şanlı tarihinin her noktasında kendisine ilke edinmiştir. Dil, din, mezhep, ırk ve inançlar arasında ayrım yapmadan bir arada yaşamalarına imkân tanımış, birlik ve beraberliğinden hiçbir zaman ödün vermemiştir.

 

Verilen bu mücadelelerde şehit ve gazilerimizin önemi bizler için çok büyüktür. Vatanımızın bütünlüğü, milletimizin birlik ve beraberliği için hiç düşünmeden kendisini feda etmiş gazilerimiz daima bizlerin gurur kaynağı olmuştur. Milletçe gazilerimizin hatırasını sonsuza dek yaşatacağız. Bizlere bırakılan mirası canımız pahasına koruyacak, ülkemizi muhasır medeniyetler çizgisine ulaştırmak için var gücümüzle çalışacağız.

 

Şanlı Türk Tarihi’ne altın harflerle yazılan kahramanlıklarını örnek aldığımız gazilerimize saygın konumlarına yaraşır hayat koşulları sağlamak da bizlerin en büyük ve ortak sorumluluğudur. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da yanlarında olmaya devam edeceğiz.

 

Bu duygu ve düşünceler içerisinde Gaziler Günü'nü kutluyor, tüm Gazilerimizi ve Şehitlerimizi minnet ve şükranla, ebediyete intikal edenleri de rahmetle anıyorum.”

 

 
Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2013, 19:50
YORUM EKLE

banner3205

banner2252

banner3211

banner3196