banner3088

Türkyılmaz “Gazilerimizin günü kutlu olsun”

Türkyılmaz yayımladığı mesajında, ‘Gaziler Günü’ olarak andığımız bu önemli tarihin, Türk Milletinin maddi ve manevi varlığında çok ayrıcalıklı bir anlam ve önemi bulunmaktadır.

Türkyılmaz “Gazilerimizin günü kutlu olsun”

Türkyılmaz yayımladığı mesajında, ‘Gaziler Günü’ olarak andığımız bu önemli tarihin, Türk Milletinin maddi ve manevi varlığında çok ayrıcalıklı bir anlam ve önemi bulunmaktadır. 

Çok yüksek bir milli şuurun tavır ve davranış olarak somutlaştığı Gazilerimiz; dağımızda, ovamızda, taşımızda, toprağımızda ve her türlü milli değerimizde gözü olanlara hiç unutamayacakları mana ve önemi büyük dersler vermişlerdir. Hayatlarının baharında en taze duyguları yaşarken, önlerindeki nice güzelliklerin davetkâr cazibesine aldırmadan, Vatanımızın selameti için giriştikleri mücadelede "Gazi’lik payesini kanlarıyla ve alın terleriyle hak eden muhterem kardeşlerimizin haklarını ödememiz elbette hiçbir zaman mümkün değildir. Gazilerimizi sadece bu günle hatırlamak da elbette doğru ve yerinde olmayacaktır. 

Belirli gün ya da haftalara sığmayacak kadar değerli ve önemli olan Gazilerimiz, Türk Milletinin son yurdunda varlığını sürdürmesi için eşi ve benzeri olmayan bir mücadele örneği göstermişlerdir. Bu itibarla, geçmişteki mücadeleleriyle bölücü ve yıkıcı mihraklara göz açtırmayan vatan sevdalılarını, yılın her anında ve gününde; saygı, minnet ve şükranla anmak, maddi sıkıntılardan uzak yaşamlarını sürdürmelerini sağlamak en başta gelen milli ve manevi bir görevdir.

Gazilerimiz, Türk Milleti’ne emanet edilmiş manevi değerler olarak her zaman var olacaklardır. İftihar edilecek bir fedakârlıkla, yaşadığımız topraklara göz dikmiş hainlere aman vermeyen, canlarından dahi vazgeçmeyi göze almış olan Gazilerimizle ne kadar övünsek azdır. Her vatan evladı da Şehit ve Gazilerimizin mirasına sahip çıkmalı ve Bayrağı asla yere düşürmemelidir. 

Bilinmelidir ki bugün; tolerans, hoşgörü, af, barış, demokratik açılım gibi kavramlar eşliğinde yürütülen ayrışma ve bölünmeye giden tehlikeli sürecin; dün ve bugün yapılan vatan mücadelelerinin mehabetini asla kaybettirmeye gücü yetmeyecektir. 

Teşkilatım ve Şahsım adına; bir veya birçok uzvundan mahrum olarak hayatlarını sürdüren vefanın, cesaretin ve kararlılığın timsali olan Gazilerimizin bu müstesna gününü kutluyor; hepsine sağlık, mutluluk ve huzur dolu bir ömür geçirmelerini diliyorum. Ayrıca, 19 Eylül 1921 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından ‘Gazilik’ unvanı verilen Mustafa Kemal Atatürk’e, tüm Kahramanlarımıza, Aziz Şehitlerimize ve ebediyete intikal eden Gazilerimize de Cenab-ı Allah’tan rahmet niyaz ediyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2014, 16:26
YORUM EKLE

banner3205

banner3197

banner3152

banner3196