banner3088

Zabıta Teşkilatının 190. Yaşı Kutlandı

Zabıta teşkilatı kuruluşunun 190. yıldönümü kutlamaları kapsamında Silivri Atatürk Anıtı önünde çelenk sunma töreni gerçekleştirildi.

Zabıta Teşkilatının 190. Yaşı Kutlandı
 Zabıta teşkilatı kuruluşunun 190. yıldönümü kutlamaları, 1 Eylül Günü Silivri Atatürk Anıtı önünde yapılan çelenk sunma töreni ile başladı. Saat 9.30’da başlayan törene; İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Ahmet Hakan Karaaslan, CHP Silivri İlçe Başkanı Suna Göçengil, Silivri İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Kemal Benli, CHP ve AK Parti Silivri Belediye Meclis Üyeleri, Belediye Başkan Yardımcıları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile Silivri Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tam kadro katıldı. Gerçekleştirilen törende Birleşik Esnaf ve Sanatkârlar Odası ve Şoförler Odası Başkanları tarafından teşkilatı temsilen Zabıta Müdürü Selçuk Efe’ye çiçek takdim edildi.
 
Efe: “Sabır ve özveri ile Silivri’nin kalkınmasına katkı sağlamaya çalışıyoruz”
Çelenk sunumu, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından konuşma yapan Silivri Belediyesi Zabıta Müdürü Selçuk Efe; “Belediyeler hemşerileri için doğumdan ölüme kadar ihtiyaç duyulan hizmetleri vermesi beklenen yüzü halka dönük kurumlardır. Bu döngü içerisinde zabıtaya düşen görev kentin ve kent halkının sağlık, selamet, refahının teminini ve kent düzeninin bozulmasını korumaktır. Zabıta algısı ceza yazan, insanların ekmeği ile oynayan, dilencinin ve seyyarın peşinde koşan bir algı olmaktan maalesef tam anlamı ile kurtulamamıştır. Düşünün ki belediye zabıtasının görev yapmadığı bir ilçede neler olabilir! Seyyarların her köşe başında satış yaptıkları, pazarlarda haksız bir rekabet ortamının oluştuğu, vatandaşın rahat bir şekilde alışveriş yapamadığı, ruhsatsız işyerlerinin mantar gibi türediği, kaçak yapılaşmanın takibinin yapılmadığı, yol kenarlarına gelişi güzel hafriyat döküldüğü ve hiç müdahale edilmediği gibi bir çok olumsuzluğu görmek kaçınılmaz olacaktır. Sabır ve özveri isteyen bir çalışma temposunda Silivri’nin gelişmesine ve kalkınmasına katkı sağlamaya çalışıyoruz. Dün olduğu gibi, bugün ve yarında hizmet anlayışımızı değiştirmeden görev bilinci içerisinde çalışacağız” şeklinde konuştu.
 
Balcıoğlu: “ Zabıta belediyemizin güler yüzünü halka yansıtıyor  ”
Silivri Belediye Başkan Yardımcısı Bora Balcıoğlu ilçede zabıtaların önemine dikkat çeken konuşmasında; “İlçemiz gerek yüz ölçümü gerek yaşam şekli bakımından İstanbul’daki diğer ilçelere göre büyük bir farklılık göstermektedir. Zabıta teşkilatımızın da görev yapısı, alanı olarak yaklaşık 900 km2 bir alana hizmet etme görevleri var. Zor bir görev fakat bizler bu farkı faydaya dönüştürmenin peşindeyiz. Gönüllülük esası ile görev yapıyoruz. Zabıta mesleği büyük bir özveri isteyen bir meslek dalıdır. Halkımızın rahatı ve huzuru için gece gündüz demeden çalışan zabıta teşkilatımızın büyük bir teşekkürü hak ettiğini düşünüyorum. Yaptığı uygulama ve denetimler ile bizlere güvenli, sağlıklı ve düzenli bir ilçe yaşamına hazırlamanın, belediye zabıtamızın aynı zamanda kentsel bir katkı sunduğunun da bilinmesini istiyorum. Halkımız ile belediye arasında köprü vazifesi gören en önemli birimimiz zabıta teşkilatımızdır. Halk ile iç içe olan, sorunlar karşısında fedakârca çalışan ekibimize büyük görevler düşmektedir. Sizler yerel yönetimlerin doğrudan halka açılan en etkili yüzüsünüz. Yaptığınız görev zor bir görev, zor olduğu kadar da kutsal bir görev. Rahatınızdan tavizler vererek ilçemizin, rahatı, huzuru için çalışıyorsunuz. Tebessüm eden bir yüz ile görevinizi yapmanız belediyemizin güler yüzünü halkımıza, insanımıza, vatandaşımıza yansıtıyor. Zabıta ve diğer belediye birimlerimiz ile yıllardır Silivri’de yaşayan insanımızın yüzünde tebessüm oluşturabilmenin mücadelesini veriyoruz. Ekiplerimizin de bunu en iyi şekilde yaptığına inanıyorum. 190 yıllık geçmişi olan zabıta teşkilatımızın, zabıta haftası münasebeti ile vefat etmiş, hakka yürümüş olan meslektaşlarınızı rahmet ile ve sevgi ile anıyorum. Görevleri başında hizmet vermekte olan zabıtalarımıza ve çalışma arkadaşlarına başarılar dileyerek zabıta haftalarını kutluyorum” şeklinde konuştu.
 
Güncelleme Tarihi: 01 Eylül 2016, 16:45
YORUM EKLE

banner3205

banner3197

banner2250

banner3196