12 kez araba çarptı bana mısın demedi

Show TV’nin beğenilen dizisi Lale Devri’nin dün (Salı) yayınlanan bölümünün son sahnesinde dublörlük yapan Silivri Capoeira eğitmeni Eren Ermiş’e tam 12 kez araba çarptı. Çarpmanın etkisiyle metrelerce sürüklenerek tekrar ayağa kalkan Ermiş, hem yönetmen Yasin Uslu’yu hem de başrol oyuncusu Emina Sandal Türkcan’ı şaşırttı.

12 kez araba çarptı bana mısın demedi

 

Genç gazeteci Eren Ermiş, bu aralar dizi setlerinde yoğun günler geçiriyor. Bir önceki hafta Umut Yolcuları dizisinde başrol oyuncusu Haluk Piyes’in (Nasuh) bir sahnesinde dublörlük yapan Ermiş, bu haftada Show TV’nin beğenilen dizisi Lale Devri’nin Etiler’deki çekimlerindeydi. Umut Yolcuları’ndaki Nasuh’un takla atma sahnesi kadar kolay olmayan bir işle karşılaşan Ermiş, oldukça heyecan verici dakikalar yaşattı. Kaza sahnesi canlandıran Ermiş’e, tam 12 kez araba çarptı. Hiçbir şekilde yara almadan, ilk defa olmasına rağmen profesyonelce sahneyi çektirmeyi başaran Eren Ermiş, dizinin yönetmeni Yasin Uslu, başrol oyuncusu Emina Sandal Türkcan ve set ekibinden beğeni topladı. Yaklaşık 5 saat süren çekimlerde, çevredeki izleyicilere ve set ekibine nefes kesen dakikalar sunan Ermiş, spordaki başarıyla birlikte dublörlük hayatındaki başarısını da göstermiş oldu. 

 

‘SAHNEYİ BİLMİYORDUM’

Çekimlerde kaza sahnesi olacağını bilmeden Etiler’deki sete gittiğini söyleyen Eren Ermiş; “Bana Lale Devri dizisinde dublörlük sahnesi olacağı söylendi. Bende hoplayıp zıplamak vardır diye düşündüm ve yola koyuldum. Sete geldiğimde ‘Sana araba çarpacak’ dediler. Birden korkulu heyecan sardı. Gerekli hazırlıkları yaptık ve deneme çekimlerine başladık. 40 kilometre hızındaki bir taksi çarptı. İlk çarpmadan sonra gerisi kolaydı. Şükür, kazasız belasız attık. Gerçekten tehlikeli bir sahneydi” diye konuştu. 

USLU VE SANDAL’DAN TEBRİK

Çekim molalarında Eren Ermiş’le sohbet eden ünlü oyuncu Emina Sandal Türkcan ve Aykut Yılmaz, dublörlüğün zor bir iş olduğunu söyledi. Kaza sahnesindeki başarısından dolayı Ermiş’i tebrik eden oyuncular ve yönetmen Yasin Uslu, dublör gereken diğer sahnelerde de kendisiyle çalışmak istediklerini belirtti. 

BURHAN KOCATAŞ TAKTİK VERDİ

Türkiye’nin en ünlü dublör hocası Burhan Kocataş’ın gözetimleri altında çekilen sahne, sorunsuz bir şekilde atlatıldı. Ne yapması gerektiği hususunda Eren Ermiş’e taktikler veren Burhan Hoca, bir an olsun bile yalnız bırakmadı. 

KAZA SENARYOSU

Dizinin başrol oyuncusu Lale (Emina Türkcan), kardeş rolündeki Kerem (Aykut Yılmaz) ile tartışır. Daha sonra koşmaya başlayan Kerem, ablasının “Kerem dur” şeklindeki seslenişiyle cadde kanarında durur. Bu sırada abla ve kardeş arasında bazı diyaloglar yaşanır. Gözyaşlarının döküldüğü duygusal sahnede ablasının sözlerine aldırış etmeyen Kerem, dikkatsiz bir şekilde yola çıkar. Kerem’in yola çıkmasıyla birlikte yukardan aşağıya inen otomobil hızlıca çarpar.       

 

YORUM EKLE

banner2761

banner2252

banner2588