İbo Show konuğu Bedia Akartürk aslen nereli, evli mi? Bedia Akartürk kimdir, kaç yaşında?

Bu hafta İbo Show'un konukları arasında Bedia Akartürk yer alıyor. Her cumartesi Star Tv'de yayınlanan programın konukları geceye damga vuruyor. Türk Halk Müziği sanatçısı Akartürk, İzmir Radyosu'nda çalışmaya başlamış daha sonra Ankara Radyosu'nda geçerek burada emekli olmuştur. Bedia Akartürk kimdir, kaç yaşında? İbo Show konuğu Bedia Akartürk nereli, evli mi?

İbo Show konuğu Bedia Akartürk aslen nereli, evli mi? Bedia Akartürk kimdir, kaç yaşında?
banner3909

BEDİA AKARTÜRK KİMDİR?

Bedia Akartürk, 4 Şubat 1941 yılında İzmir Ödemiş'te doğmuştur. Bedia Akartürk, ailenin tek çocuğudur. Ailenin tek çocuğu olması dolayısıyla babasının soyadını hiç değiştirmeden Akartürk olarak devam ettirmiş ve adını hiç değiştirmemiştir.

Bedia Akartürk Sanat hayatına yine doğup büyüdüğü İzmir'in Ödemiş ilçesinde başlamıştır, daha sonra yaşını büyüterek İzmir Radyosu'nda çalışmaya başlayan sanatçı 9 yıl İzmir Radyosu'nda edindiği birçok tecrübenin ardından Ankara Radyosu'nda geçmiştir.

Sanatçı sanat hayatını Ankara Radyosu'nda devam ettirmiş ve yine Ankara Radyosu'ndan emekli olmuştur, özellikle o dönemde herkese nasip olmayan Paris Olympia'da muhteşem bir konser veren sanatçı Türkiye'yi en güzel şekilde temsil etmiştir.

Sanat hayatında 6 sinema filmi ve sayısız birçok albüme imza atan sanatçı Edirne'den Kars'a kadar tüm Türkiye'nin sevgilisi olmuştur ve 7 ilde Fahri Hemşehrilik unvanına layık görülmüştür.

Bedia Akartürk, sanat yaşamı boyunca albüm çalışmalarına ve yurt içi, yurt dışı konserlerine aktif olarak aralıksız devam etmiş ve hala etmektedir.

ALBÜMLERİ

45'lik

Anadolu Türküleri

Anam Ağlar

Aşka Yemin

Bayramdan Bayrama

Bedia Akartürk

Denize Dalayım Mı

Derdimi Dermana Gezdim

Folklör Kraliçesi (1975)

Gitme Bülbül

Gülende

Kervan (Ey Sevdiğim)

Konyalım yürü

Konya Bülbülü 1

Konya Bülbülü 2

Kullar Olam

Neyleyim Neyleyim

Özür Diliyorum Senden (2004)

Ödemiş Türküleri

Sıla Hasreti

Yumurtanın Kulpu Yok

Zühtü (1978)

YORUM EKLE

banner3944

banner3883

banner3974

banner3552

banner3212

banner3841