banner3070

Türkiye’nin sosyal medya dehası

Oyuncu ve sosyal medya uygulaması Scorp’un kurucularından Melis Sezen ortaya çıkardıkları uygulamanın ilgi görmesiyle ilgili, “Scorp’la insanlara videolu bir iletişim platformu sağladık. Türkiye’den samimi bir sosyal platform çıkabileceğini gösterdik” diyor.

Türkiye’nin sosyal medya dehası

Oyunculuğa nasıl başladınız?

İlkokulda drama derslerine olan ilgimi fark edince ailem ilk olarak beni Müjdat Gezen Sanat Merkezi’ne yazdırdı. Orada bir yıl boyunca eğitim aldım. Daha sonra lise yıllarım boyunca tiyatroya Silivri’de Ahenk Sanat Kulübü’nde devam ettim. Koç Üniversitesi’nde Medya ve Görsel Sanatlar okumaya başladığımda oyunculuğa geçmek istediğimi fark ettim. Hayat Bazen Tatlıdır’da Asya rolünü canlandırdım ve bu işi çok sevdim.    

İlk dizinizden sonra birçok teklif alıyorsunuz. Neydi sizi farklı kılan sizce?              

İnsanları farklı kılan şeyin doğallık olduğuna inanıyorum. Samimiyet az bulunur hale geldi fakat kendini kalıplara sokmak yerine olduğun gibi davranmak her insanın özel olduğunu ortaya çıkarır. Beni farklı kılan şeyin de doğallık olduğuna inanıyorum.

Şanslı olduğunuzu düşünüyor musunuz?  

Kesinlikle. Çok iyi insanlarla çalışma fırsatım oldu.  Ama şansın da sadece güzellik veya yetenekten değil, enerjiden geldiğine inanıyorum.

Sadece oyunculuk mu yapacaksınız?    

Tek kariyerim oyunculuk diyemem fakat mezun olduktan sonra da oyunculuğa devam ederim.  

Oyunculuk dışında bir medya uygulamasını hayata geçirdiniz. Bundan biraz bahseder misiniz?

Üniversiteye girdiğim ilk yıl  Koç Üniversitesi ve diğer üniversitelerde de küçük küçük Scorp grupları kurmaya başladık. Beta sürümünü çıkardığımızda içeriği zenginleştirdik ve Appstore’a çıkardık. Burdan sonra Scorp zaten aldı başını gitti. İnsanlar arasında videolu bir iletişim platformu sağlanmış oldu ve Türkiye’den de  bir sosyal platform çıkabileceğini gösterdik. Deha’nın nereden çıkacağı belli olmaz! Türkiye’yi de hafife almamamız gerek.   

Nasıl bir rolün hayalini kuruyorsunuz?

Benim sınırlarımı zorlayacak bir rolün hayalini kuruyorum. Sınırlarımı zorlasın ki ben de kendimi geliştirebiliyim ve yaptığım işten çok daha fazla zevk alayım. 

Gazetevatan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2833

banner2250