banner3088

Merhaba sevgili sporseverler..

Merhaba sevgili sporseverler..

Üzüntüleriyle sevinçleriyle bir olimpiyatları daha geride bıraktık... oyunların ilk 13 gününde bizim için tam bir fiyaskoyla devam ederken atletizmde alınan muhteşem sonuçlar bizleri biraz olsun sevindirdi.. judoda gelen başarı ile de elbette sevindik...  ama halter de, güreşte ise tam bir hayal kırıklığı yaşadık..  bunların nedenlerini ve niçinlerini elbette araştırılacaktır.. bence başta Spordan Sorumlu Devlet Bakanız Sayın Saut Kılıç ile Gençlik ve Spor Genel Müdürümüz Mehmet Baykan olimpiyatlara katılan spor dallarındaki federasyon başkanlarını acilen toplayıp bunlardan hesap sormalılar.. başarısız olan federsayon başkanları derhal görevinden alınıp  bu göreve layık olan insanlar getirilmeliler..

Halter ve güreşten bahsederken bir kaç ilginç detayları da hatırlatmak isterim...2004 yılında zamanın halter federasyonu başkanı tarafından görevden alınan dünyaca ünlü halter antrenörümüz, Enver  Türkileri 2005 yılında  Kazakistan halter milli takımının başına getirildi... bu olimpiyatlarda  4 altın madalya kazandırdı kazak  haltercilere... kazakistan'ıda dünyanın en iyi ülkeler arasına soktu 7 sene içerisinde.. her  federsayon seçimlerinde seçilen başkan neden başarılı insanlarla çalışmak istemez.. illa bu benim adamım deyip başarısız ve işin ehli insanlara bu sporcular teslim edilir anlamış değilim..  bu olay güreş milli takımımız içinde  geçerli.. şu an başarısızlıkların tek sorumluları başarılı hocalarımızın arkalarında durmayışları  ve onları kolayca harcamaları onları başka ülkelere gitmelerine sebep olmalarıdır.  güreş milli takımımızda mücadele eden 7 güreşçimizden sadece biri ile bronz madalya alabildik.. oysa dost kardeş ülke Azerbeycan aldığı 10 madalyanın 7 si güreşten geldi.. bilin bakalım azerbeycan güreş milli  takımının  başında kim var.?   tabii ki Türk hocalar.. Salih Bora, Şaban Donat ve Muttalip Yerlikaya.. işte gerçekler... başarılı insanlar dışarda başarısız insanlar başımızda.. hayatımızın her bölümünde olduğu gibi...

Geçen yazımda belirtiğim gibi Londra'ya götürülen devşirme atletlerimizin neler yaptığını hep beraber izledik ekranlarda...Devşirme sporcuların, alt yapıdan gelen gençlerin şevkini kırdığını hepimiz biliyoruz.., “Çocuklar olimpiyat hayaliyle, canla başla çalışıyorlar. Sonra önlerine bir devşirme geliyor, barajı geçiyor ve gençlerin tüm hayalleri yıkılıyor. Devşirmelerin çoğalması Türk sporu ve atletizmi için hiç iyi bir durum değil. Aslında bunları antrenörlerin dile getirmesi gerek ama onlar da hallerinden memnun ki kimsenin sesi çıkmıyor”  lütfen bu konu çok önemli " özellikle spordan sorumlu devlet bakanıma sesleniyorum ivedilikle bu konuyu çözmeli ve yetenekli safkan Türk gençlerine bu güzelim forma onlara teslim edilmeli"

15/08/2012

 
YORUM EKLE

banner3205

banner3196

banner3551

banner3212