banner3088

Merhaba Silivri

 

Ne yazık ki bu hafta da üzüldük... Silivri sporumuzun bugünkü maçını seyrettikten sonra  takıma olan inancım git gide azalmaya başladı..lig başlamadan önce kulüp binasında söyleşide bulunduğum Özgür kardeşime  bir soru yöneltmiştim.. "takımın bu yılki hedefi" nedir  diye?.   Sağ olsun o da açık yüreklilikle bana bu sene ligde tutunmak ondan sonra,  içerde alacağımız puanlarla ulaşabileceğimiz üst sıralar,  bizi memnun edecektir  diye açıklamalarda bulunmuştu.
Yapılan transferlerin nokta transfer olduğunu, hemen, hemen her bölgeye çok tecrübeli adamların alındığını bu  yapılan transferlerin yeterli olduğunu ve eski yeni bu arkadaşlarla bu ligi götürebileceklerini söylemişti... ama!!!   bir noktayı atlamıştık. o da şu anda takımın başında olan teknik  sorumlu olan çalıştırıcımız  Tekin hocadan bahsetmemiştik.. o  günkü sohbette keşke bu konuyu da onunla konuşsaydık. o da açık yüreklilikle  bu takıma bu hocanın yeterli gelip  gelemeyeceğini siz sporseverlerle  paylaşsaydık diye düşünüyorum.
Çok sevdiğim, saydığım Silivri'mizin  güzel insanı, hem gazeteci olarak hem de siyasetçi olarak  saygı duyduğum Refik abi ile bir akşam  karşılıklı sohbetimizde  Silivri spor takımımızın yapılan transferleri  ve kulübümüzün bugünü ve yarını hakkında yaptığım sohbetimizde,  ilk ele aldığım konu  takımın başında olan  Tekin hocanın bu takıma neler verebileceği idi.. ben ısrarla  her ne kadar kaliteli oyuncular bile alınırsa alınsın,   hocanın bu ligi kaldıramayacağını söyledim hatta Refik ağabeyime dedim ki!.. kulüp başkanımız sayın Mustafa Saral ile aran iyi ise lütfen  söyle  takımın başına çok kaliteli bir  hoca getirsin  diyecektim..keşke düşüncelerimde yanılsaydım şimdi ne kadar haklı olduğumu herkes gördü   elbette bu yazımdan dolayı  bana kızanlar olacak hatta hoca arayışları çok erken diyenler de olacak.. maalesef görünen köy kılavuz istemez derler ya işte bizim ki de bu iş.. bugünkü maçta  bir çok kişi  maçtan anlayan veya anlamayanlar bile tribünde hocaya  tepki gösterdiler... maçı yan yana seyrettiğim değerli spor adamı eski topçularımızdan Ufuk Bek bile yaptığı yorumunda hocanın çok etkisiz olduğunu ve daha fazla takıma zarar vermeden görevi bırakmasını söyledi.
Saygıdeğer başkanım... biliyorum bu takıma çok şeyler verdiniz ve 2o yıl sonra sizin sayenizde bu takım 3.cü lige  çıktı.. size ve ekibinize ne kadar teşekkür etsek azdır.. şimdi size sesleniyorum lütfen yol yakın iken bu ligi kaldırabilecek ve takımımızı layık olduğu yerlere götürecek hoca arayışlarına girin... iş  işten geçmeden.... sonra çok yazık olur bir daha 20 yıl beklemek istemeyiz...

14.10.2012

YORUM EKLE

banner3205

banner3196

banner3552

banner3197