banner3088

“Hangi vicdan rahatlığı ile bu saltanatını sürdürmektedir?”

Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Zafer Yalçın, İlçe Milli Eğitim Müdürünün makam aracına kesilen 9 000 TL'lik trafik cezasını öne sürerek, israf eleştirisinde bulundu.

“Hangi vicdan rahatlığı ile bu saltanatını sürdürmektedir?”

Milliyetçi Hareket Partisi’nden yazılı olarak yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

Silivri Milliyetçi Hareket Partisi olarak, defalarca uyarmamıza ve “usulsüzlüklerinizin sürekli takipçisi olacağız” dememize rağmen, Silivri İlçe Milli Eğitim Müdürü Sn. Ahmet Ay, israf ve lüks düşkünlüğünü halen daha sürdürmektedir. Son olarak edinilen bilgiler neticesinde, müdür Sn. Ahmet Ay’ın İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü makam aracı ile, mesai saatleri dışında sabahları başka bir ilçedeki ikamet ettiği evinden alınarak görev yeri olan Silivri’ye getirilip, akşam olduğunda ise tekrardan ikamet ettiği evine bırakıldığı ve bu bahsi geçen makam aracına ise, 9000 TL trafik cezası kesilmiş olduğu tespit edilmiştir.

Milliyetçi Hareket Partisi olarak toplum vicdanı ve Devlet ahlakı adına soruyoruz…

İlçe Milli Eğitim Müdürü Sn.Ahmet AY, yaklaşık 4 yıldır ilçemizde görevli olmasına rağmen neden Beylikdüzü’nde  ikamet etmekte ısrarcıdır? Neden diğer devlet müdürleri gibi Silivri’de ikamet etmemekte ve devletimize yüklediği bu maliyetten tasarruf sağlamamaktadır?

Olayın detayına inmek gerekirse, söz konusu makam aracı şoförlü olarak kullanılmaktadır.  Silivri Beylikdüzü arası 40km.dir ve bu araç her sabah Silivri’den çıkıp Beylikdüzü’ne ilçe milli eğitim müdürünün evine gidip gelmekte ve bu işlemi akşamda eve bırakmak sebebi ile tekrar etmektedir. Bu işlem günde 160 km ye tekamül etmekte olup, ilçe milli eğitim müdürünün görev süresi ile değerlendirildiğinde, ortaya çıkan yıpranma, yakıt, periyodik bakım masrafları da dahil olmak üzere, maliyeti Sn.Ahmet AY’ın ederinden az mıdır?

Söz konusu bu araç, sabah ilçe milli eğitim müdürü ile birlikte acaba hangi okul müdür ve müdür yardımcılarına servis hizmeti sağlamaktadır? İlçe milli eğitim müdürünün bu araçtan faydalanmasına imkân sağladığı o memurlar ile ne tür bir bağı vardır?

Devletimiz şu anda ekonomik sıkıntılar ile mücadele etmekte iken, bu saltanattaki ısrarcılık nedir?

Türkiye Cumhuriyeti Devleti dünya devletlerine örnek ve öncü olarak ekonomik mücadelesini sürdürüyor iken, devlet büyüklerimiz, bakanlarımız, milletvekillerimiz, belediye başkanlarımız ve  bürokratlarımız maaşlarını hazineye bağışlıyor iken, iş adamlarımız üretim kapasitelerini arttırıyor iken ve en önemlisi milletimiz ekonomik sıkıntılarına rağmen devletine olan inanç ve bağlılığını arttırarak bu ekonomik mücadelede elini taşın altından sakınmıyor iken, Silivri İlçe milli eğitim müdürü hangi haklı gerekçe ile yüce Türk devletine böyle bir maliyet yüklemeyi kendisinde hak görmektedir? Hangi vicdan rahatlığı ile bu saltanatını sürdürmektedir? Kendisine bu imkanları sağlayan devletine bu keyfi maliyeti yükleme hakkını nereden ve kimden almaktadır?

Milliyetçi Hareket Partisi olarak, bahsi geçen konunun takipçisi olacağız…

Milliyetçi Hareket Partisi olarak, bu konunun en üst düzeyde araştırılıp gereğinin yapılması maksadı ile ilgili kurumun müfettişleri, il valiliği ve ilçe kaymakamını göreve davet ediyoruz.

Milliyetçi Hareket Partisi olarak, konunun takipçisi olacağımızı kamuoyuna saygı ile duyuruyoruz.

ZAFER YALÇIN

MHP İlçe Başkanı

YORUM EKLE
YORUMLAR
ali
ali - 2 yıl Önce

deve haca gitme ile hacı olmaz derler-ramazanda bir şey yersen oruç bozulur kul hakkı yiyenler oralı bile olmaz pişkinliğe devam ederler

Vatandaş Rıza
Vatandaş Rıza - 2 yıl Önce

Güzel tespit olmuş. Herkes düzenini ona göre ayarlasin, fuzuli yakıt sarfiyatı olmasın. Ancak, şahıslarla değil mantıkla yaklaşılması hadiselere. MHP nin sendikası Türk eğitim sen olduğu için mevcut ilçe MEM yönetimi tutulmuyor olabilirmi? Keşke kamu çalışanları duyarlı, muhalefet siyasileride insaflı olabilse..

banner3205

banner3212

banner3153

banner3196