banner3088

Yalçın “Türkçe'miz, dünyanın sayılı dillerinden birisidir”

Milliyetçi Hareket Partisi Silivri İlçe Başkanı Zafer Yalçın, dünyanın sayılı dillerinden birisi olarak kayıtlara geçen Türkçe'nin, milli ve manevi değerlerimizin yanı sıra kültürümüzün de gelecek nesillere aktarılmasında çok önemli bir görev üstlenmekte olduğunu söyledi.

Yalçın “Türkçe'miz, dünyanın sayılı dillerinden birisidir”

Milliyetçi Hareket Partisi Silivri İlçe Başkanı Zafer Yalçın, Türk Dil Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı. Yalçın, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Tarihin çok eski dönemlerinden günümüze kadar ulaşan ve dünyanın sayılı dillerinden birisi olarak kayıtlara geçen Türkçe’miz, milli ve manevi değerlerimizin yanı sıra kültürümüzün de gelecek nesillere aktarılmasında çok önemli bir görev üstlenmektedir.  Farklı kültürler, medeniyetler ve dillerle etkileşimi neticesinde zengin bir birikime sahip olan Türkçe’miz, bugün de dünya üzerinde geniş bir coğrafyada kullanılmakta ve ortak bir mazimiz bulunan diğer milletlerle de bağımızı sağlam bir şekilde korumaktadır. Dilimize sahip çıktığımız sürece vatanımıza, milletimize ve bayrağımıza da sahip çıkabileceğimizi unutmayalım. Dili kuşatılmış, kısırlaştırılmış, bölücü unsurların saldırısına uğramış, yabancı akımların etkisine girmiş milletler yarımdır, gelecekte yok olmaya mahkûmdur. Toplumların, milletlerin, kültür ve medeniyetlerin temelini oluşturan dil, milletlerin kendine özgü düşünme, yaşama ve ifade biçimlerinin de göstergesi olmuştur. Bilge Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli beyefendinin dediği gibi “Türkçe, Türk milletinin ağzında anasının ak sütüdür.”

“Bu münasebetle 1932 yılında kurulan ve Türk Dil Kurumunun düzenlediği ilk dil kurultayı ile ülkemizde 26 Eylül’de kutlanmaya başlanan ‘Dil Bayramı’nda Türkçenin gelişmesi, büyümesi ve bugünlere ulaşması için emek veren Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere Türkçe’nin gelişimine hizmet eden tüm değerli şahsiyetlere sevgi ve şükranlarımı sunuyorum.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3205

banner3196

banner3550

banner3197