banner3088

Olacaksa okumuş olsun!

 Olacaksa okumuş olsun!

Öğrenci evlerinde kızlı-erkekli kalanlar için dedi ki;

“Evlerde kalma noktasında sıkıntılar yaşanıyor. Çünkü buralarda nelerin olduğu belli değil. Karmakarışık, her tür şeyler olabiliyor. Devletin burada olduğunu anlatmak için bu adımlar atılmaktadır ve atılacaktır”

Yani açık açık dedi ki ana-babalara;
"Sizin ahlakınız bozuk. Kızınızı koruyamazsınız. Onu da biz yapıyoruz. Size bıraksak kızınız o….. olacak sokaklara düşecek. Bana oy verdiysen senin yerine ahlak/sandık adı altına her şeye karar veririm. Oy vermeyenlere de karar veririm."

Millet de diyor ki "Ne ahlaklı ne görev bilinci olan adam."

1971 yapımı olan ve başrollerinde Yılmaz Güney ve Filiz Akın’ın oynadığı “Umutsuzlar” adlı filmde geçen ve ilk duyulduğunda şok üzerine şok yaşatan bir replik vardı.

Yıllardır hafızalardan silinemeyen o meşhur replik.
İşte o filmdi, gerçek oldu.

Fırat, yardımsever ve aşık bir mafya babası olarak huzura getirilenlere yardım etmektedir. Kumar oynayan kocasından şikayetçi olan kadın feryatlar içinde bağırmakta fakat Fırat fazla iplememektedir.

Kadın ve Fırat arasında kahkahalara boğan şu konuşma geçer:

Kadın: Sonunda ortanca kızım da isyan etti. "Ablam gibi ben de o….. olacağım” dedi.
Fırat: “Ramazan’ı bulun. Ramazan’a 5 bin lira verin. Bu karıyı boşasın, bir daha da eve gitmesin.Kızı evden alıp yatılı okula verin. O….. olacaksa okumuş o….. olsun.”

Bizimki de o hesap.

“Kızlı erkekli kalmasınlar. Oralarda neler döndüğü belli değil. Kızı alın yatılı okula verin. Olacaksa da artık en azından okumuş olsun”

YORUM EKLE
YORUMLAR
GULSEN BADAK
GULSEN BADAK - 6 yıl Önce

yine farkini gostersmissin ermancigim tebrik ederim...:)

banner3205

banner2251

banner3211

banner3196