banner3088

Öngörü

Selimpaşa üzerine bir değerlendirme yapmak ve gördüğümüzü halktan dinlediklerimizi yazıya dökmek mevcut olan yerde yasayan bir yerel köşe yazarı olarak bizim en temel görevlerimizden biridir.. 
Belediye başkanı olan kişi meclis üyelerini yanına alıp yerin sorunları ile ilgili görüş almalı nasıl ki bir geziye gitmek için sessiz sedasız karar alan meclis üyeleri bölgeleri içinde biraz karar alabilme cesaretini göstersin.

Milleti evsiz barksız bırakan saçma sapan imar durumlarını görüp de ses çıkarmayan insan düşünmez mi bunun bir vebalı var.. Bunun bir sorumluluğu var. Çıkarlar için bir insan bu kadar kötülük yapar mı yaşadığı yere.. Ne olacak bu imarlar ey meclis üyeleri, ne olacak? Hiç mi vicdanınız sızlamıyor?

Niye bu milletin kaderi ile oynuyorsunuz?

Nerede böyle bir imar palanı var ..Gösterin..

En köyü şey nedir bilir misiniz. Bir gün sizi görenler yol değiştirir haberiniz olsun..

Milletin yüzüne bakamazsınız.. bu araziler bu şekilde perişan olduğu sürece yazık olur..,

Taaa… bilmem neredeki ülkenin bilmem ne belediyesine gitmenize gerek yok ..Büyük cekmece beylik düzü yanı basınızda gidin bir balkın neler nasıl oluyor..Şehirleşme nasıl oluyor.. Bakın

Yanı başınızda…

Bu milletin hakkının bedeli bi bu dünyada birde ahiret var… Unutmayın..

“Ne kadar zülüm ederseniz o kadar zulm edileceksiniz” bu bir ayettir..

Kamunun önünde adaletli olmayanların hiç bir affı yoktur..Mahkemelerde belki değişik olur ama … Rabbim adaletinde ne olacak…SELİMPAŞA’DA YAPILAN DÜKKÂNLAREvet Selimpaşa’da yapılan dükkanlar ve yol çalışmaları çevreye yeni bir yüz kazandırmak için yapılan düzenlemeler gerçekten güzel bir çalışma oldu.. Kim ne derse desin 20 yıl boyunca bir tek düzenleme yapmayan ve milletin gözünün içine baka baka kişisel hesaplarla 20 yılın Selimpaşa için kaybolmasına sebep olanlara yazıklar olsun… Zor değilmiş demek ki önemli olan istemek istedikten sonra yapılmayacak bir hizmet olamaz..

Hizmet güzel güzel olmasına da asıl simdi halk arasında hiç bir ayrımcılığa sebep olmadan acık şeffaf bir ihale ile (HASAN almaz basan alır derler ya..) Herkesin önünde kamunun kazanacağı bir şekilde bir ihale yapmak ve vatandaşa göstere göstere ihalenin katılımcılarının karsısında düzgün bir acık artırma ile hak edenlerin sahip olmasını sağlamak güzel bir hizmetin güzel bir şekilde devamını sağlamak çok önemlidir..

Diğer taraftan yapılan yol çalışmalarında olan eksiklikler ne olacak.. bunun kontrolü nasıl yapıldı nasıl hak edişler ödendi.. buradan bu konu ile ilgili olarak yetkililerin gözünden kaçtığını umduğum taslardaki döşemeler.. Ağaç dipleri düzenlemesi ışıklandırmalar gibi bir çok konuda eksikler var.. bunların giderilmesi gerekir..

Ben gördüğüm eksiklikleri bilgim ve aklımın yettiğince yazarım gördüğümü söylerim ..

Kahvenin önünde oturup ahkam kesenlerden verenlerden değilim.. İnsan birazda gördüğünü söylemekten çekinmeyecek.. Nasıl ki bir meclis üyesi olarak yeni bir şeyler görmek ve belediyecilik konusunda her nasılsa bilgiler öğrenmek için gittiğim yurt dışı gezilerinin yanında birazda kendi beldende mahallende sokağında olan eksikliklerini görebiliyorsan göreceksin.. Ama görebilmek için bir görevi görev olarak göreceksin önce ..
YORUM EKLE

banner3205

banner3197

banner2252

banner3196