Osmaneli'ndeki 50 yıllık çöp döküm sahasında 5 bin fidan toprakla buluştu

Bilecik'te Geleceğe Nefes Cumhuriyet'e Nefes projesi çerçevesinden düzenlenen fidan dikim etkinliğinde, 50 yıllık çöp döküm sahasında 5 bin fidan toprakla buluştu.

Osmaneli'ndeki 50 yıllık çöp döküm sahasında 5 bin fidan toprakla buluştu
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Bilecik’te "Geleceğe Nefes Cumhuriyet’e Nefes" projesi çerçevesinden düzenlenen fidan dikim etkinliğinde, 50 yıllık çöp döküm sahasında 5 bin fidan toprakla buluştu.

Bilecik İl Orman İşletme Müdürlüğünce Osmaneli’nde Mahanat mevkiinde Bilecik Valisi Şefik Aygöl’ün il ve ilçe protokolü, öğrenciler ve 1308 Osmaneli Belediye Spor sporcuların katılımıyla fidan toprakla buluşturuldu. Fidan dikimi öncesi bir açıklama yapan Vali Aygöl, "Geçtiğimiz günlerde Cumhuriyetimizin de 100’üncü yılını kutladık ve ikinci yüz yıla girdik. Memleketimiz genelinde milyonlarca ağaç dikimi yapılıyor. Sadece biz bugün burada 5 bin civarında ağaç dikimimiz olacak ama hedefimiz yanmış olan ve ağaçtan arınmış olan bütün topraklarımız yeşil ile buluşturmak. Hedefimize koyduk ve bugün burada başlatıyoruz inşallah sene sonuna kadar bölgemizde yanmış olan yerlerimizi yeniden yeşil hale getirecek hedef doğrultusunda çalışıyoruz. Burada fidanlarımız, ağaçlarımızı diktik şunu arzuluyoruz. Çocuklarımız diktikleri fidanlarına bir isim koyup arada bir gelip ziyaret etmeleri, ağaçlarının büyüyüp büyümediğini kontrol etmelerini, eğer büyümedilerse bir sıkıntı yaşamışlarsa hemen yenisini temin edip yenisini dikme şeklinde mücadeleye devam ediyoruz. Ayrı yeten bulunduğumuz bölgenin bir özelliği var niye burada ağaç dikimi yaptık burası 50 yıllık ilçenin çöp düküm bölgesiydi buraya çöp dökülmesinden vazgeçildi. Burasının üzeri toprakla örtüldü. Burası yeşil bir alana çevrilecek ve ileriki yıllarda piknik yapıla bilinecek bir alan haline gelmiş olacak" dedi.

Ağaç dikme törenine Bilecik Valisi Şefik Aygöl, Osmaneli Kaymakamı Yüksel Ünal, Belediye Başkanı Münür Şahin ve kurum müdürleri katıldı.