banner3088

Pardon

2009 Ekim ayıydı. 5651'in emekleme dönemi. Memleketi Ali Babanın çiftliğine çevirenler, site üstüne site kapatıyorlar. Aynı ay içerisinde Zinga'nın çiftliği kapatılmıştı. Şu Facebook'da hemen herkesin oynadığı çiftlik. Hemen arkasından Last Fm. Takiben Türkiye'deki iki büyük eşcinsel sitesi.

CNN Türk'ten Özlem aradı. Gün ortası haberlerinde bu konuyu işlemek istiyormuş. O dönem Bilişim Suçları Yasası ile yakından ilgileniyordum. "Çık gel" dedi, çıktım gittim. Yanımda 5651 sayılı yasanın hazırlanma aşamasında görev almış olan internet stratejisti Atıf Ünaldı. Yayında enine boyuna konuştuk. Sonra Zinga'yı açtılar, sonra iki eşcinsel sitesi ve Last FM açıldı. Hatta TİB, kendilerine fazla yüklenmiş olacağız, tarihinde ilk defa kapattıkları bir site için oturdu, bir açıklama bile yaptı.

Yayını gerçekleştirdiğimiz günlerdi. Kapatılan sitelerden birinin sahibi Taksim'in arka sokaklarından birinde bar işletiyormuş. Davet ettiler. Süreci hassasiyetle takip ettiğimiz hukukçu ve gazeteci arkadaşlarımızla davete icabet ettik. Güzelde eğlendik. E kapatılan site eşcinsel sitesi olunca, gittiğimiz barda eşcinsellerin yoğun olarak rağbet gösterdiği barlardan biriydi doğal olarak. İçerisi Zinga'nın çiftliği gibiydi. Ne ararsan var. Son derece renkli

Bir ara loş ışıkların arasında gözüm öpüşken bir çifte takıldı. "Yok canım" dedim. "Tesadüfün de böylesi"
Devlet bir siteyi kapatsın, sen kalk onun için bir TV programına eleştirmen olarak katıl, sonra o sitelerin sahiplerinden birinin gay barı olsun, davet etsin, nezaket göster davete icabet et, Taksim'in onlarca barı arasında gittiğin gay barda, Taksim'in arka sokaklarında, "yok artık" diyebileceğin, muhafazakâr olarak bildiğin, her gün yüz yüze baktığın siyasetçiyi, bir gay ile öpüşürken yakala. Olacak iş değil!
Allah'ın hikmeti işte.
Hatıra fotoğrafı çekilirken, omzumun arkasında kalmış da, çeken arkadaşın eli kaymış da, yanlışlıkla fotoğraf karemize bile girmişler de haberimiz yokmuş. Sonra'dan fark ettik. Acaba dedim, ben mi yanlış gördüm. Fotoğraf çekildikten sonra göz ucuyla selam edeyim istedim. Göz göze geldik. Renkler değişti. Nedense anlamadım, kaçarcasına çıktı gitti.
Meğer sonradan öğrendik ki bazı hafta sonları mekanın müdavimiymiş abimiz.
Meğer çok sonradan öğrendik ki öpüşkenlik, muhafazakarlıkla ilgili bir şey değilmiş.
Meğer çok sonra öğrendik bir çok siyasetçi abimiz, mis kokulu ablalar ile gizli saklı öpüşebilirmiş.
Meğer Silivri'de bilmem kimler kimler, kimlerle ne işler çevirirmiş.
Zinga'nın çiftlikleri de neymiş.
Bizim denk geldiğimiz, kamuya açık bir alanda olduğundan garipsemişiz.
Göz önünde bir siyasi partide, siyaset yapan bir isminde gay barlarda öpüşebilme hakkı var elbet.

Bunu yadırgamayız.
Ve Silivri'de beni tanıyan herkes çok iyi bilir kimsenin özel yaşantısıyla ilgilenmediğimi.
Ve yine bilirler kimseye bel altı vurmak istemediğimi.
Bilmem ki, anlatabildim mi?

Şimdi niye yazdım bunları diye merak edenler olmuştur. Söyleyeyim...
Yanlışlıkla yazdım. İstemeden oldu.
Pardon.

 

 
YORUM EKLE
YORUMLAR
nilay yıldız
nilay yıldız - 7 yıl Önce

:)

banner3205

banner3196

banner3549

banner3197