banner3088

Paylaşmak

Mübarek olan bir aydayız. Allah, oruç tutanların tutmuş olduğu oruçları, hayır hasenat yapanların hayırlarını kabul etsin (Âmin).

Ramazan ayı paylaşmanın, hoşgörünün ve terbiyenin ön planda olduğu mübarek aylarımızdan biri, ancak tüm ay ve günler paylaşmak için hayır hasenat yapmak için her gün mübarek, o yüzden acele etmeyin ihtiyaç sahiplerini sevindirmek için, Ramazan ayına özel olmasın bu hayırlarınız, sadece bir ay için aklınıza gelmesin o ihtiyaç sahipleri, normal günde de birlikte akşam yemekleri yensin, yine zekâtlar verilsin, yine yardım kolileri yerlerine ulaştırılsın.

Malum yaz ayının ve sıcakların kendini iyice gösterdiği, sıcaktan nefes alamaz duruma geldiğimiz bu günlerde dışarı da kalan hayvan dostlarımızı da unutmayalım. Onlar insanlar gibi doyumsuz değiller, bir kap yemek bir kap su verdiğiniz zaman sessizce yerler ve giderler. Dilleri yok onların isteyemezler, sizden isteğim kapınızın önüne bir kap su koyun, bir avuç yemek, bir kap yiyecek kâfi, dilleriyle teşekkür edemezler ama kalben sizi müteşekkir olacaklardır.

Geçtiğimiz günlerde ambulansta iftar yapmaya çalışan sağlık görevlilerini gördük gazetelerde, internet sayfalarında, televizyonlarda, kimi yerden yer yere vurdu, kimi nerde yesinler dedi. Merak ediyorum ve soruyorum, o 24 saat çalışan sağlık görevlilerimizi yerden yere vuran şahsiyetler! O sağlıkçılar insan değil mi? Onlar pille mi çalışıyor? Ya da senin evindeki hastanı aldı acile bıraktı orucunu evinde açma fırsatı oldu da o mu gitmedi?

Allah sizi bildiği gibi yapsın. Gece gündüz fedakârca çalışan kim bilir kaç tane hayat kurtaran o kardeşlerimizin kafalarında ne sorunlar var. Tuzu kuru olan yerden yere vuruyor. Vakaya trafikten dolayı, kendini bilmezlerin yol vermemesinden geç kalırsa hakarete uğrayan onlar, hasta yakınları tarafından tartaklanan onlar, her türlü olumsuzlukta günah keçisi onlar! Onlarda insan arkadaşlar İNSAN. Ben sürekli onlarla birlikteyim. Dilerseniz ya da merak ederseniz bir sağlıkçı, bir 112 görevlisi nöbeti boyunca neler yapıyor diye merak eden olursa, buyursun gelsin, anlatayım hatta göstereyim. Tabi vakaya gidildiğinde karşılaşacağı durumları peşinen kabul edebilirseniz!

YORUM EKLE

banner3205

banner3211

banner2250

banner3196