banner3088

Pişştt... Bizim İçin Yoksunuz!

Geçtiğimiz günlerde Yavuz Alçi ile sohbet ederken bir kere daha hatırladık ki ‘İyiyim’ demek adetten olmuş. Ülke iyi değilken bizlerin iyi olması ne derece mümkün? Yüreğinde bir tutam vicdan olan, birazcık da olsun sevgi olanlar ne demek istediğimi anlamış olsalar gerek.

     Son zamanlarda, ağzından salyalar akan kuduz köpekler gibi sağda solda haince saldırılar yapan ne idiği belirsizler bilsinler ki bu ülke hiçbir zaman sahipsiz de kalmadı, bu ülkenin evlatlarına sıkılan kurşunlar, atılan bombalar da hiçbir zaman karşılıksız kalmadı. Başaramayacaksınız, bölemeyeceksiniz, emelsizce yaptığınız bu kalleş saldırılar sizlerin sonu olacak. Sizler, yemek yediği tasa işeyen köpekten farksızsınız.

    Son zamanlarda sosyal medyada sıkça dolaşan bir video var. Orada da dediği gibi ‘Piştt teröristler bizim için yoksunuz!’

Hainsiniz, hiçsiniz, piçsiniz, veledizinasınız, haramzadesiniz...

     Şehit olan tüm vatansever evlatlarımıza, abilerimize, ablalarımıza Allah’tan rahmet, yaralananlara da acil şifalar diliyorum.

***

Ülkenin gündemi bu kadar karalara bürünmüşken, bir nebze olsun yüzümüzü güldüren gelişmeler de olmuyor değil canım Silivri’mizde.

     Bu sezon sallantılarla başlayan ancak iyi bir ivme yakalayarak ilk yarının son maçına lider çıkan Silivrispor, ligdeki araya da bu unvanla girebilme adına çok önemli bir maça çıktı Pazar günü. En yakın takipçisi Kırıkhanspor’u konuk ederken Silivrispor yönetimi de çok önemli bir kararla maçın gelirlerini şehit yakınlarına bağışlayacağını duyurdu maçtan önce. Eleştireceğimiz birçok nokta olsada ilçemizle ilgili, duyarlılık konusunda zirveye oynarız.

     Maçta da bunu gördüm Pazar günü. Aman Allah’ım bu ne kalabalık. Silivri halkı sahip çıktı ülkenin bekası için şehit olan evlatlarına. Elbette ki Silivrispor’a destek de amaçları arasındaydı oraya gelen birçok kişinin ancak öncelikli amaç gelirlerin gideceği şehit aileleriydi.

     Velhasılıkelam Silivrispor da üç puanı alarak gönüllerimize bir nebze de olsa bir serinlik düşürdü. Yangın yeri yüreklerimiz, bir nebze olsun rahatladı.

     Maçın 33. dakikasında öyle bir pozisyon vardı ki hakem Yiğit Peşin adeta saç baş yoldurttu tüm Silivrispor’a. Maçı kazanmış olabiliriz belki ancak o pozisyonun peşine de düşmeliyiz. O pozisyonun altında iyi niyet göremedim çünkü ben.

Başkan Ümit Kalko’ya da seslenmiş olayım bu vesileyle: Bu maçın hakem değerlendirmesinin ardında olun Sayın Başkan. Bu Silivrispor’un iyi giden tekerlerine sokulmak istenen çomaktır çünkü. Gözlemcinin maçla ilgili videoyu gazeteci arkadaşımızın kamerasından izlediği ve sonrası için de bu görüntüleri istediği iddiası geldi kulağıma. Aldığım duyuma göre de görüntüyü izleyince bariz bir elle oynama olduğunu söylemiş. Aslı astarı nedir bu durumun tartışılır. Dedim ya aldığım duyum bu yönde. Ancak ne olursa olsun bu iş şansa bırakılmamalı. Bu hatanın(!) peşine düşülmeli. Bu maçta üç puanı almış olabiliriz fakat ilerleyen zamanlarda bu tür hataların(!) canımızı yakabilme ihtimali çok yüksek. Zira şu anda şampiyonluğun en büyük adayıyız.

***

Becerebiliyorsanız şayet kalın sağlıcakla...

YORUM EKLE

banner3205

banner3212

banner2252

banner3196