banner3088

AK Parti'den Arena'da gövde gösterisi

AK Parti 4. Olağan İstanbul İl Kongresi'nin gerçekleştirildiği TT Arena, partililerin akınına uğradı.Ak Parti Silivri İlçe Başkanlığı,69 araçla yaklaşık 2500 kişinin mitinge gitmesini sağlayarak en çok katılım sağlayan ilçelerden biri oldu.

AK Parti'den Arena'da gövde gösterisi

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı 4. Olağan Kongresi'ne katılan partililer, TT Arena'yı doldurdu. Stada gelen yaklaşık yüzbin kişi, kongreyi adeta bir karnaval alanına döndürdü. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da katıldığı kongre öncesinde stat çevresinde yoğun güvenlik önlemleri alındı. Kongreye gelen vatandaşlar stat girişinde kurulan x-ray cihazlarında tek tek arandı.

Kongrede Erdoğan'ın yanı sıra; Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Başmüzakereci Egemen Bağış, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, İstanbul milletvekilleri, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşçu da hazır bulundu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ile birlikte TT Arena'ya gelişinde, partililerin sevgi gösterileri ve alkışlarla karşılandı. Erdoğan kendisi için hazırlanan platformun üzerinde yürüyerek, sahanın etrafında tribünleri dolaştı ve partililere karanfil attı. Divan başkanlığı seçimi yapılmasının ardından AK Parti İstanbul İl Başkanlığı tarafından hazırlanan video klip, Başbakan Erdoğan'ın seslendirdiği Necip Fazıl Kısakürek'in "Canım İstanbul" şiiri eşliğinde gösterildi. Başbakan Erdoğan'ın tribünleri selamlayıp yerine oturmasının ardından, İstanbul silueti şeklinde hazırlanan sahnedeki platforma çıkan dansçılar, gösteri yaptı. Dansın sonunda protokolde bulunanlar gösteriyi ayakta alkışladı. 

 

NECİP FAZIL'IN MANİFESTOSUNUN GERÇEKLEŞTİĞİ GÜN

Bu kongrenin aslında Başbakan için manevi değeri çok büyük. Bugün, Necip Fazıl Kısakürek'in "Çile" kitabında yer alan "Stadyumlar maç için değil, bir dava sevdası için dolarsa, o gün kurtuluş günüdür" sözlerinin gerçekleştiği gün.

 

FATİH TERİM DE KATILDI

AK Parti 4. Olağan İstanbul İl Kongresi'ne Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim ile Galatasaray Yöneticisi Abdürrahim Albayrak da katıldı. AK Parti İstanbul İl Teşkilatı'na "başarılar" dileyen Terim, kısa bir süre kaldıktan sonra sonra stattan ayrıldı.   

 

KONGRE'DEN NOTLAR

- Bir olduk, birlik olduk, birlikte Türkiye olduk" temasıyla Türk Telekom Arena'da gerçekleştirilen AK Parti'nin 4. İstanbul Olağan Kongresi'nde il başkanı Aziz Babuşcu tek aday olarak yeniden seçimlere katıldı.

 -TT Arena'da düzenlenen kongreye partililer öğle saatlerinden itibaren gelmeye başlayarak, tribünlerdeki yerlerini aldılar. Partililer Biletix tarafından basılan ve üzerinde "Büyük usta ile buluşmak için Arena'dayım" yazılı biletlerle giriş yaptı.

- Delegeler ve protokol ise sahada kendileri için hazırlanan özel bölümde oturdu.

- Başbakan Erdoğan'ın tribünleri selamlayıp yerine oturmasının ardından, İstanbul silueti şeklinde hazırlanan sahnedeki platforma çıkan dansçılar, gösteri yaptı. Dansın sonunda protokolde bulunanlar gösteriyi ayakta alkışladı.

- Başbakan Erdoğan, sahneye çıktığında, tribünler hep bir ağızdan seçim şarkısı "Haydi bir daha"yı söyledi.

- Erdoğan Haydarpaşa, Kız Kulesi, İstanbul'un simgelerinden vapurlar, Ayasofya Müzesi ve Sultanahmet Camisi'nin görüntüleri ve kendi maketiyle oluşturulan 3 boyutlu platformdan seslendi.

- Katılımcılara 100 bin Türk bayrağı ve AK Parti bayrağı dağıtıldı. Kongre 6'sı içeride, 3'ü dışarıda kurulacak 9 dev ekrandan da takip edilebildi.

 

"ARENA BÖYLE ASLAN GÖRMEDİ" PANKARTI KALDIRILDI

- "Fetheden ecdadın, dünyayı kuşatan evladı Recep Tayyip Erdoğan", "Birilerine salon bol geldi, AK Parti'ye Arena dar geldi", "Bizim muhabbetimiz yok taşa toprağa, biz sevdalıyız büyük ustaya" yazılı pankartlar dikkati çekti. Üzerinde "Arena böyle aslan görmedi" yazan pankart ise açıldıktan bir süre sonra kaldırıldı.

- Başbakan Erdoğan'ın konuşması 56 dakika sürdü. Konuşmasının ardından Erdoğan, partilileri ayağa kalkmaya davet ederek, katılımcıların da eşlik etmesiyle "Beraber yürüdük biz bu yollarda" şarkısının sözlerini okudu.

- Organizasyon komitesi, TT Arena Stadı'ndaki kongrenin TEM otoyolu trafiğini etkilememesi bazı önlemler aldı. Stat içinde ve çevresinde 2 bin kişi görev yaptı. Kongreye katılan onbinlerce kişi, 39 ilçeden 2500'e yakın otobüsle taşındı.

- Partilileri taşıyan otobüsler ya da özel araçlar için stattan yaklaşık 1 kilometre ileride özel bir park yeri oluşturuldu. Stada gelenleri, önünde "Miladı 1453 olmayanın hedefi 2023 olamaz" yazılı pankartın bulunduğu mehter takımı karşıladı.

 
Güncelleme Tarihi: 28 Mayıs 2012, 14:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3196

banner3552

banner3211