Böyle Kötü Muhalefet Dostlar Başına

Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, ana muhalefet partisinden çok memnun olduklarını belirterek, "Böyle kötü muhalefet dostlar başına. Allah onların eksikliğini göstermesin" dedi.

Böyle Kötü Muhalefet Dostlar Başına

 

Akparti Silivri İlçe Başkanlığınca organize edilen toplantının açılış konuşmasını Akparti Silivri İlçe Başkanı  Metin Karakaş yaptı.

Karakaş konuşmasında “Sayın Bakanımızın ne kadar yoğun bir programının olduğunu bilenlerdenim.Sağolsunlar bizleri kırmadılar.Bugün Silivri’mizde bir ay içinde üçüncü bakanımızı ağırlıyoruz.Daha Önce Devlet bakanımız Faruk Çelik ,Sanayi Bakanımız Nihat Ergün,bugün de devlet bakanımız ve Baş müzakerecimiz Egemen Bağış beyi ağırlıyoruz.bu hem Silivri’mize sayın başbakanımızın Silivri’mize göstermiş olduğu duyarlılıkla,hem de teşkilatımızın bu anlamda sivil olarak ne kadar güçlü olduğunu en güzel göstergesi ,dolayısıyla bu yoğun programlarında ,hatta Allah bağışlasın iki evladının da dahi nasıl büyüdüğünü farkında olmadan Devletin dertleriyle dertlenen Devlet Bakanımız Baş müzakerecimiz sayın Egemen Bağış Beye de özellikle hoş geldiniz diyorum.Akparti Öncesiyle bugün ki Türkiye ye baktığımız zaman gerçekten çok ciddi anlamda farklılıklar vardır.Sadece fiziksel değişimler değil yani yol gibi su gibi alt yapı gibi doğalgaz gibi ,artık demokratikleşme anlamında da çok ciddi değişiklikler yaşanıyor.Bunun en güzel göstergesi önümüzdeki seçimlerde artık vaadler ve bu anlamda siyasi olarak söylenen geleneksel hak ve özgürlükler anlamında odaklanmıştır”

Başbakanımızı Kaynak gösteren kazanır

Karakaş sözlerine şöyle devam etti “ Bugün görüyorsunuz ki öyle ki gerçekleşmesi mümkün olmayan projeleri sizlere söyleyerek vaadlerine başlıyorlar.Öyle ciddi anlamda projeler ortaya  koyuyorlar ki Türkiye’nin bütçesinin gerçekleştirmeye imkanı olmayan projelerden bahsediyorlar.Geçmişe dönüp bakarsanız çift anahtarları dağıtanları,ucuz mazot verenleri bu millet sandığa gömdü.Gerçekleşmesi mümkün olmayan projeleri sırf seçim vaadiyle insanları kandıranları da sandığa gömecekler.Kaynak noktasında kendini gösteriyor,e bakın geçmişte ne iş yapmış hiçbir iş yapmamış ,bir kurumun genel müdürlüğünü yapmış ,o kurumu da batırmış.ama şimdi kaynak olarak kendisine ansiklopedi değil sayın Başbakanımızı yurt dışında kaynak gösterirse birleşmiş milletlerin nasıl hizaya geldiğini görür.eğer Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı kaynak olarak gösterirse one minute’nin onları nasıl hizaya getirdiğini görür ,Eğer Başbakanımızı kaynak olarak gösterirse mazlumların sesinin yurt dışında nasıl tercümanı olduğunu görür”

İstanbul Milletvekili Lokman Ayva’nın konuşmasının ardında kürsüye gelen Devlet Bakanı ve Baş Müzakereci  Egemen Bağış “Öncelikle sizlere sayın Başbakanımızın selamlarını getirdim” diyerek sözlerine başladı.

 

"Böyle kötü muhalefet dostlar başına"

Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, ana muhalefet partisinden çok memnun olduklarını belirterek, "Böyle kötü muhalefet dostlar başına. Allah onların eksikliğini göstermesin" dedi.

Egemen Bağış, Mayıs ile haziran ayında yapılacak seçimi hatırlatarak, muhalefete yüklendiği konuşmasında, "Şimdi yazılı genelge göndermişler teşkilatlarına 'kürk giymeyin' diye. Dam üstünde saksağan vur beline kazmayı. Bu ülkede binde bir kardeşimizin kürkü olmuştur. O kardeşimiz de kürkünü mayıs ve haziranda giymez. Bu ne zavallılıktır. Bu ne milletten kopukluktur. Bir de, 'CHP'de değişim' dediler. Değişim projesi oldu hijyen projesi. Yazılı talimat göndermişler, 'insanların evine girip çıktıktan sonra milletin önünde elinizi kolonyalı mendille silmeyin.' Bu milletten bu kadar kopuk olmayın. Milletten bu kadar korkmayın, onlar sizden daha temiz. Sizden daha hassas ve sizden daha hijyenik. Onlar size zaten kendi kolonyalarını size ikram ederler. Bu kadar milletten kopuk bir zihniyetle ne değişim olur. Ne iktidar olur. Ne de adam gibi muhalefet olur. Keşke iyi bir muhalefet olsalar da bizi kamçılasalar. Bizi biraz daha teşvik etseler" dedi.

AK Parti olarak rekabetten korkmadıklarının altını çizen Bağış, "Rekabetin olduğu yerde kalite olur. Kalite artar. Ancak böyle kötü muhalefet dostlar başına. Biz memnunuz, Allah onların eksikliğini göstermesin" diye konuştu.

Partililerden, 12 haziranda yapılacak seçimler için yoğun gayret göstermelerini isteyen Bakan Bağış, bu seçimlerde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın son kez milletvekili adayı olacağını hatırlattı. Bağış, "Eğer listeye girebilirsek benim için de son dönem olacak. Çünkü parti tüzüğümüz gereği 3 dönem peş peşe görev yaptıktan sonra siyasete en azından bir dönem ara vereceğiz. Eğer o ara dönemimizde keyfimiz yerinde, görev verilen arkadaşlarımız işlerinde başarılı ise belki bir daha hiç de gelmeyiz. Ama 'onlara takviye yapalım' dersek 4 yıl aradan sonra tekrar sizlerin huzuruna gelir, desteğinizi talep edebiliriz. Başbakanımıza yakışır bir jübile yaptırmaya hazır mıyız? Sayın Başbakanımızın son milletvekili seçiminde sandıkları patlatmaya Silivri hazır mı? Bu civarda Çakma Gandi'ye yakın olan bazı arkadaşlarımız var? Biz onları da seviyoruz" şeklinde konuştu.

Bağış konuşmasının ardından Silivri'de AK Parti saflarına geçen 400 kişi adına Yeşilçam'ın ünlü sanatçısı Hikmet Taşdemir ile 10 kişiye parti rozeti taktı.

YORUM EKLE

banner2762

banner2252

banner2588