banner2836

Dağlıoğlu tebrikleri kabul etti

Vatan Partisi Silivri Belediye Başkan Adayı (Mimar) İlker Dağlıoğlu ilçe binasında adaylık dosyasını teslim ederek, tebrikleri kabul etti. Dağlıoğlu, çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Dağlıoğlu tebrikleri kabul etti

Vatan Partisi Silivri Belediye Başkan Adayı Mimar İlker Dağlıoğlu, Belediyecilik adı altında pek çok uygulamanın tekrar tekrar yapıldığını vurgulayarak, israf ekonomisinin artık olmadığı bir belediyecilik anlayışı ile yönetilmesi gerektiğini vurguladı.

Mimar Dağlıoğlu, Vatan Partisi ilçe Binasında, İlçe Başkanı Latif Aydın'a adaylık dosyasın teslim etti. Partililerine seslenen Mimar Dağlıoğlu, kendisini tanıtarak, yapacakları hizmetlerle ilgili bilgi verdi.

(Mimar) İlker Dağlıoğlu yaptığı konuşmasında: Belediyecilik adı altında pek çok uygulamanın tekrar tekrar yapıldığına hepimiz şahit oluyoruz.

Artık şehirlerimizde bunun sürdürülemeyeceğini söylüyoruz. İsraf ekonomisini artık Türkiye’nin kaldırması ve Türkiye’de bunun sürdürülebilmesi mümkün değildir. Burada belediye başkanlığına adaylığımı açıklarken, parti örgütümüze öncelikle teşekkür ediyorum. Bu israf ekonomisine dur diyoruz, buna mecbur değiliz. Türkiye buna mecbur ve seçeneksiz değildir. Burada ilk defa açıklayarak hayata geçmesi için uygulamaya ilk adım atacağız. Geliştirdiğimiz uygulamaları bu güne kadar farklı platformlarda açıkladık. Türkiye’de Ulusal Strateji merkezi bünyesinde bazı çalışmalarımızı da sunduk. Silivri’ de 1992 yılından bu yana 4 farklı belediyede, fen işleri müdürü olarak görevlerde bulundum.

Pek çok çalışmaya imza attım. Bölgede hızlı gelişimin, hızlı belediyeciliğin nasıl cazibe merkezi haline getirildiğini, bölgede insanların nasıl çekildiğine canlı olarak şahit olunmuştur. Silivri geçmişte 3 defa sele maruz kalmıştır. Sele maruz kalınan sahalarda bu günkü hala mevcut yönetimler faaliyet sürdürmekteydi. Bu sel sahaları, o zaman ki dere yataklarına yaklaşım konusunda yetkili olan Devlet Su İşleri tarafından verilmiş haritalarda, kesinlikle imara açılmaması gereken sahalar imara açılmıştır. Bu alanlarda inşa edilen binaların su altında kalmasına sebep olunmuştur. Yine aynı şekilde geçmiş yıllarda Silivri’ de mevcut olan bir belediye binası vardı, sonradan fazla kat çıkılmasının ardından, binanın bunu taşıyamayacağı anlaşılınca, yine mevcut yöneticiler tarafından yıkıldı. Dediğimiz gibi artık bu israf ekonomisi sürdürülemez.

Silivri’nin bir seçeneği vardır. Mimarlar Odası mesleki Denetim Görevlisi (kurucu) olarak da 1 yıl görev yaptım. 2004-2005 yıllarında Ortaköy Belediyesi’nde görevim sırasında, Askeri alan olarak ihtiyaç duyulan yeri, 12500 m2’ lik alanı, o zaman 7 belediye içinde sadece biz yer gösterebildik. 2017 Yılında Yüksek Teknoloji 5. Çalıştayı’nda büyük şehirlerin ihtiyacı için geliştirdiğim, “Büyük şehirler için stratejik yeraltı su depoları ve stratejik deniz platformları” proje önerisini akademik ortamda bildiri olarak sundum. Bununla ilgili olarak, Piri Reis Üniversitesi tarafından “Araştırma ve Üstün Hizmet Belgesi” şahsıma verildi.

İstanbul’da deprem toplanma alanlarının yok edilmesi üzerine, buna karşı yaklaşık 5000 kişinin toplanabileceği bir stratejik deniz platformu önerisini de çalıştayda sundum. Şehirlerimizde durmadan aynı kazıların tekrar yapılması ve aynı parkların tekrar tekrar inşa edilmesi bize yanlış bir şeyler olduğunu göstermektedir. Deprem bölgemizin ciddi bir sorunu ve gerçeğidir, öncelikle bununla alakalı projelerimizi gerçekleştirmeye çalışacağız. Bu konuda çözüm önerilerimiz var. Vatan Partisi programında da bulunan ve bölgemizi ilgilendiren bir husustan bahsetmek istiyorum.

Göz ardı edilen önemli bir konu var. Kapatılan bölge belediyelerimiz. Bunların sayısı 6’ dır. Bu belediyelerin kapanması, bölgede sosyo ekonomik sıkıntıkara sebep olmuştur. Kendi kendine yeten bu belediyelerin açılması için çalışacağız. Bu belediyelerimizin kapatılması büyük bir hatadır ve tekrar açılmasını bir tek biz savunuyoruz. 6 ok ilkelerini, Atatürkçü bir anlayış ile Mustafa Kemal’in askerleriyiz diyerek samimiyetle savunuyoruz ve bundan gurur duyuyoruz. Belediyecilik konusunda donanımlıyız, geçmişte belediyecilikte yapılan aynı hataları tekrarlamayacağız. Türkiye’nin yükselen yıldızı Vatan Partisi gerçeğini görelim ve bu çatı altında birleşelim. Çağdaş bir düşünceyle, halkın gerçek ihtiyaçlarına hizmet eden bir anlayış ile çalışmalarımızı sürdüreceğiz.

Vatan Partisi Belediye Başkan Adayı İlker DAĞLIOĞLU (Mimar)

Kesinleşen Meclis Üyesi Adayları:

Turgut CENGİZ

Hülya ŞENCAN

Engin ŞENCAN

Şanver KOÇ

Şaduman ÇAĞLAR

Hüseyin OKTAN

İsmail Hakkı MERCAN

Levent KÖPRÜLÜ Vedat İSMAİLOĞLU

Kemal Ülkü TANAK

Himmet KARACALAR

Adem KALKAN

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2833

banner2252