banner3088

Fatih’e yüzde 51 hedefi

AK Parti Bölgemiz Milletvekili Gülay Dalyan ve AK Parti Silivri İlçe Başkanı Metin Karakaş, ilk yerel seçimlerde Fatih Mahallesi’ne yüzde 51 oy alma hedefi koydu.

Fatih’e yüzde 51 hedefi

AK Parti Fatih Mahalle Teşkilatı’nın Danışma Meclisi toplantısı ilçe teşkilatında gerçekleştirildi. AK Parti Fatih Mahalle Başkanı İslam Gürcan’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıya AK Parti Bölgemiz Milletvekili Gülay Dalyan, AK Parti Silivri İlçe Başkanı Metin Karakaş, Fatih Mahallesi’nden sorumlu İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri, Fatih Mahalle teşkilatının kuruluşundan bugüne görev alan mahalle yöneticileri katıldı.


 

KÖKÜMÜZ VE GÖVDEMİZ SAĞLAM

Toplantıda partililere hitaben konuşan AK Parti Bölgemiz Milletvekili Gülay Dalyan, AK Parti ailesini bir ağaca benzeterek tanımlamalarda bulundu. Mahalle teşkilatlarını ağacın kökü, ilçe teşkilatlarını da ağacın gövdesine benzeten Dalyan, milletvekillerini de bu ağacın dalları olarak nitelendirdi. Dalyan, “Bizim kökümüz ve gövdemiz sağlam. Bir ağacın kökü ve gövdesi ne kadar sağlam olursa, dalları da o kadar güçlü, meyvesi de o kadar bol olur” diyerek, mahalle ve ilçe teşkilatlarının partideki yeri ve önemine vurgu yaptı.

Dalyan, Fatih Mahalle Teşkilatı’na ilk yerel seçimde yüzde 51 oy alma hedefi koydu.


 

FATİH MAHALLESİ’NE ÇOK GÜVENİYORUM

Dalyan’ın gösterdiği hedefi tekrar eden AK Parti Silivri İlçe Başkanı Metin Karakaş, bu hedefin gerçekleşmesi için her şartın hazır olduğunu söyledi. Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar’ın doğup büyüdüğü Fatih Mahallesi’nde “Marangoz en son kendi kapısını çakarmış” dediğini hatırlatarak konuşmasına devam eden Karakaş, “Kalepark’ı biz yaptık. Turgut Resi İlköğretim Okulu’nu biz yaptık. Doğalgazı biz getirdik. Yolları biz yaptık. Bu (Geçen) hafta Fatih Mahallesi’nin 1/5000’lik planları da İBB’den geçti. Geçen yıl hazırlanıp Anıtlar Kurulu onayına sunulan plan, İBB’den tekrar geçti. Vatandaşımızdan bu plan için bir kuruş alınmadı, yani yol yapıp da arkadan fatura gönderilmesi yok. Fatih Mahallesi için tarihi bir olaydır bu.ş Fatih Mahallesi’nin bir yandan tarihi değeri korunacak bir yandan da yapılaşmanın önü açılacak. Birileri en son kapıyı çakmaktan bahsediyor ama ortada ev olmadığı için, çakacak kapı bulamıyor” dedi.

Mevlana’nın “Bir neslin geleceğini bir önceki nesil hazırlar” sözünü hatırlatan Karakaş, “Hizmetimizi aksatmadan sürdürüyoruz. Fatih Mahallesi’ne sadece seçimden seçime, sandıktan sandığa gitmiyoruz. Tarlada izimiz, harmanda yüzümüz var ve bu yüzden Fatih Mahallesi’nden ilk seçimde yüzde 51 oy bekliyoruz. Ben, Fatih Mahallesi’ne çok güveniyorum.” dedi.

 

 
Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2012, 14:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3196

banner3552

banner3211