banner3088

Meral Akşener: 'Hiçbir zaman bir yere 2 atla gitmedim'

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Adayı Meral Akşener, mahkeme sürecinde olumsuz bir durum çıkması durumunda B planı olmadığını söyleyerek, “Benim hiçbir zaman B planım olmaz. Yani A planından yürürüz. Hiçbir zaman bir yere 2 atla gitmedim, hep tek atla gitmişimdir" dedi.

Meral Akşener: 'Hiçbir zaman bir yere 2 atla gitmedim'
MHP Genel Başkan Adayı ve eski milletvekili Meral Akşener, kapatılan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Teşkilatları ziyareti kapsamında, Tekirdağ MHP Teşkilatını ziyaret etti. Akşener, “Bir kere kadın evden çıktığı zaman, biz bu başladığımız yolun yüzde 50’sini kat etmişiz demektir” dedi. Akşener, Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu’nda düzenlediği basın toplantısında, Tekirdağ eski MHP İl Başkanı Enez Kaplan, başkanlığındaki teşkilatın kapatılması sebebiyle Tekirdağ’a geldiğini belirterek, “Enez Kaplan başkanlığındaki il teşkilatımızın kapatılması sebebiyle buradayız. Çünkü MHP sadece 12 Eylül döneminde parti teşkilatları cunta hükümeti tarafından kapatılmış bir partidir. Genel merkezimizden gönderilen bir yazı ile valilik kanalıyla, polis marifetiyle anahtarın alınması söz konusu olabilen bunu kabul edilebilen bir parti değildir” diye konuştu.

“1 KASIM SEÇİMLERİ MHP’YE YAKIŞMADI”

1 Kasım seçimlerinde çıkan sonucu hazin bulan bu sonucun MHP’ye yakışmadığını, mensuplarının bunu hak etmediğine değinen Akşener, “1 Kasım seçimleri MHP’ye yakışmadı. İnanan ve son derece demokratik bir hak olan, tüzüğümüzde de bütün antidemokratik maddelerine rağmen tüzüğümüzün de vaaz ettiği kanaate uygun olarak üst kurul delegelerimiz olağanüstü kongre talebinde bulunmuşlardır. Ben üst kurul delegelerimizin hepsiyle tek tek konuşma yaptım. Bazı delegelerimiz imza veremeyiz ama kongreyi başarırsanız oy vereceğiz size diyerek cesaretlendirmeyle kongre talebiyle yola çıktık” ifadelerini kullandı.

“DÖNMEYECEĞİM, YIKILMAYACAĞIM, YILMAYACAĞIM VE KORKMAYACAĞIM”

Mahkeme sürecinde olumsuz bir durum çıkması durumunda B planı olmadığını aktaran Akşener, “Benim hiçbir zaman B planım olmaz. Yani A planından yürürüz. Hiçbir zaman bir yere 2 atla gitmedim, hep tek atla gitmişimdir. Dolayısıyla Allah’ın izniyle, sizlerin desteğiyle, ülkücü iradenin talebiyle başaracağız. Şimdi arkadaşlarım da görüyorlar, kadınlarımızın çok büyük bir desteği var. Bu destek benim için çok önemli, bu destek benim için çok kıymetli ve arkadaşlarım için de çok kıymetli. Bir kere kadın evden çıktığı zaman, biz bu başladığımız yolun yüzde 50’sini kat etmişiz demektir. Zor karar verir kadınlar, hele Trakya kadınları. Zor karar verirler ama evden çıktıkları zaman yıkılmazlar, yanılmazlar, korkmaz ve de geri dönmezler. Dönmeyeceğim, yıkılmayacağım, yılmayacağım ve korkmayacağım” dedi.

“İŞBİRLİĞİ İÇERİSİNDE REKABET YAPIYORUZ”

Süreci diğer adaylarla birlikte takip ettiklerini belirten Akşener, “Davayı beraber takip ediyoruz. Ama herkes aday olduğu için dolayısıyla işbirliği içerisinde rekabet yapıyoruz. Hepimiz, ben kendi adıma da diğer arkadaşlardan da incitici bir söz duymadım doğrusu. Son derece medeni, dostluk içinde ve işbirliği içerisinde rekabet denilen herkes bir çalışma yapıyor. Aynı şekilde genel merkeze yönelik de Genel Başkan başta olmak üzere hiçbir incitici, rahatsız edici bir söz, davranış içerisinde olmadık. Dolayısıyla parti içi rekabetin dostluk, kardeşlik ve incelik içerisinde, nezaket içerisinde yapıldığını, yapılabileceğinin örneğini veriyoruz. Bunu da çok güzel bir kazanım olarak görüyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

Ardından Akşener, Hükümet Caddesinden Peştemalcı Caddesine kadar parti mensupları ve Tekirdağlılarla birlikte yürüyerek, esnafı selamladı.

İHA

YORUM EKLE

banner3205

banner3387

banner3211

banner2250

banner3196