banner3088

Oğuş “Halk ne istiyorsa onu yapacağız”

Türkiye Değişim Hareketi İstanbul İl yönetimi, düzenli olarak gerçekleştirilen toplantısını bu kez Silivri İlçe Örgütünde gerçekleştirdi.

Türkiye Değişim Hareketi İstanbul İl yönetimi, düzenli olarak gerçekleştirilen toplantısını bu kez Silivri İlçe Örgütünde gerçekleştirdi.

Türkiye Değişim Hareketi İstanbul İl Başkanı Mehmet Ali Oğuş’u THD binası önünde Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, TDH Silivri İlçe Başkanı Doğan Filiz olmak üzere TDH üyeleri karşıladı. Yapılan toplantının basına açık olan kısmında konuşan İl Başkanı Mehmet Ali Oğuş “İl yönetimi olarak ilçede görevli arkadaşlarımızla bir araya gelerek son günlerdeki gelişmeleri değerlendireceğiz ve bundan sonraki yol haritamızı nasıl belirleyeceğimizi nasıl birlikte hareket etmemiz gerektiğini konuşacağız.”dedi.

Gerçek Gazetesi Silivri Temsilcisi Müge Cesur’un soruna cevaben konuşan Oğuş “Mustafa Sarıgül’ün bugün siyasetteki liderlik sıralamasında Türkiye Genelinde Tayyip Erdoğan’la yarışmasının en büyük nedeni THD gibi arkasında çok güçlü bir örgütün olmasıdır. Sırf Belediye Başkanlığını iyi yapıyor diye idari sıralamasında insanları ikinci sırada göstermezler. Arkasında Türkiye’nin her noktasında sürüklediği her anlamda güçlü bir örgütü varsa işte ona o partinin lideri diyorlar. Mustafa Sarıgül’ün İstanbul’da halkın iradesinden dolayı CHP’nin Büyükşehir adayı olması TDH’nin yürüdüğü yolu terk etmesi  yada bugüne kadar verdiği emeği bir kenara bırakmasını hiçbir gereği yok.TDH bu yola çıkarken kendisine lider olarak Mustafa Sarıgül’ü belirlemiş,onunla çıktığı bu yolda 2015 genel seçim hedefini koyarak yola çıkmış bir harekettir.Dolayısıyla bizim 2015 hedefimizden hiçbir şey değişmemiştir.TDH kadroları 2014 yerel seçimin sonuçlarına yada 2014 yerel seçimlerine kadar yola çıkmış bir hareket değildir.İstanbul’da 39 ilçe başkanımızı ve onların yönetim kurulu üyelerini tüm Türkiye’nin huzurunda takdir edilmesi gereken bir iş yaptıklarını düşünüyorum.TDH 12 yıldır yalnız kendinin halkın desteğiyle yürüttüğü bu hareketi maddi manevi kimseye borcu olmadan inşallah 2015 seçimlerine kadar götürecek 2015 ‘te de iktidar olacak diye düşünüyoruz.TDH ve onun başkanı Mustafa Sarıgül Türkiye Değişim Hareketini kurarken bu yola çıkarken bir tek şeyi söyledi ve onun hep arkasında Halkın iradesine rağmen siyaset yapmayacağız.Halk ne istiyorsa onu yapacağız.Kaset olayından sonra durun dediler durduk.Sonra çıkın şu Büyükşehiri alın dediler ,yola çıktık,yarında inşallah Büyükşehir kesmez çıkın Başbakan olun diyecekler biz Başbakan’da olacağız”dedi.

Yapılan konuşmanın ardından toplantı Basına kapalı olarak devam etti.

 
Güncelleme Tarihi: 28 Kasım 2013, 22:10
YORUM EKLE

banner3205

banner3196

banner3550

banner3212