banner3088

Turan: Saygı ve şükranla anıyoruz

Silivri Belediyesi eski Başkanı Hüseyin Turan, Büyük Önder Mustafa Kemal Atataürk’ün ölümünün 74. yıldönümü münasebetiyle yayınladığı anma mesajında “Onun bizlere söylediği gibi, ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine çıkartmak için azim ve kararlılıkla çalışmaya devam ediyoruz” dedi.

Turan: Saygı ve şükranla anıyoruz

Silivri Belediyesi eski Başkanı Hüseyin Turan, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün sonsuzluğa intikalinin 74. yıldönümü münasebetiyle bir anma mesajı yayınladı. Turan, Atatürk’ün gösterdiği hedefte, Türkiye Cumhuriyeti’ni muasır medeniyetler seviyesine çıkartmak için çalıştıklarını ifade etti. Turan, “Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikali’nin 74. yıldönümünde şükran ve minnetle anıyoruz” dedi.  TURAN’IN ANMA MESAJI 

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk, gerek siyasi gerek askeri dehası, fikirleri, başarıları ve düşünceleriyle sadece Şanlı Türk tarihine değil, dünya tarihine adını altın harflerle yazdırmış büyük bir komutan ve devlet adamıydı. Bu özellikleriyle bir imparatorluğun küllerinden yepyeni bir millet oluşturmayı başardı. Tüm mücadelelerin ardından bizlere bıraktığı en önemli mirası da Türkiye Cumhuriyeti oldu. Onun bizlere bıraktığı bu kutsal mirası geleceğe taşımak ve daha da yükseklere çıkarmak en büyük görevimiz ve ortak sorumluluğumuzdur.

Kendisinin de ‘en büyük eserim’ dediği Cumhuriyet"in temel değerlerine sahip çıkmak, ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine çıkarmak ve ilelebet payidar kılmak için, azim ve kararlılıkla mücadele etmemiz gerektiğinin bilinci içerisindeyiz. Bu duygu ve düşünceler içerisinde Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, sonsuzluğa intikalinin 74. yıldönümünde şükran ve minnetle anıyorum. Ruhu şad mekânı cennet olsun.”

 
Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2012, 18:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3196

banner3552

banner3197