banner3088

Ponçik dudaklı kızlara sövgülerimle

Ponçik dudaklı kızlara sövgülerimle

Merhaba Sevgili dostlar, her birinize tepsi dolusu sevgiler ikram ederim öncelikle… Kahveyi de sizler ikram edin de iki çift laf edelim.

Sizin de dikkatinizi çektiğini düşünerek bir konuyu ele almak istedim.

Resim çekilmek.

Önce profesyonel bir fotoğrafçıdan resim çekilmenin kurallarını sorayım dedim bilgi almak babında, sonra onlar da çaresiz deyip vazgeçtim J

Hepimiz özel günlerimizde vb. anı ölümsüzleştirmek adına fotoğraf çekiliriz. Şimdi bu çok normal, lakin resim paylaşan bazı kızlarımız ve bazı genç kadınlarımız var. Deli misin tabi ki de olacak diyor olabilirsiniz. Tabi ki olacaktır. Dikkatimi çeken ve beni rahatsız eden şey; dudakları dolgun hale getirip poz vermeleri ve altına değerli filozofların, şairlerin, edebiyatçıların sözlerini yazmalarını. Geçen kitap fuarında Sebahattin Ali’nin kitabını alan bir genç kızımız şairin orda olduğunu sorup, imza almasını istemiş(korkunç ötesi) Olsundu, o mutluydu kitap almıştı, sosyal medyada paylaşacaktı, zaten bizimde konumuz bu değildi!

Şimdi bir resim düşünelim; büyük dolgun dudaklar onu destekleyen davetkâr gözler, onu izleyen dik büyük bir popo, uzun ve parlayan bacaklar. Düşündük mü? Peki, ne anladık? Bize bu görüntü ne çağrıştırdı? Güzellik? Çekicilik? Seksapellik? Beğenilmek? İlgi değer görmek? Bilgelik?

Sonra, bu şekilde bir poz veren biyolojik varlıklar resimlerin altına değerden, samimiyetten, dürüst ilişkilerden, yeşil çam aşklarından, emekten bahsetmesi buram buram ironi kokmuyor mu? Kokuyor arkadaş!

Hangisini ele alırsan al (konudan bahsediyorum)olmuyor. Haa pardon emek oluyor bak. Tabi ki bunları yapabilmek için ciddi bir emek olduğu gözler inkâr edemez. Saniyelerce o dudakları cisim içinde tutmak, popoyu o hale getirebilmek için canla başla uğraş gerek tabi… Lakin bu durumda samimiyet olmuyor be beybiler. Bu yapay görüntü karşısında samimiyet beklemek; vejetaryensin diye boğanın sana saldırmamasını beklemek gibi bir şey olur.

Neyse, bu aynı biyolojik varlıkların bazıları, sanal âlemde terkedilmekten ve artık dürüst erkeklerin kalmamasından zırlıyor birde. İşte burada da bende kayış kopuyor.

E be gülüm, ponçik dudaklarınla cezbettiğin erkeği senin türünden başka bir arkadaş derin dekolteyle neslinizi devam ettiriyor, neden üzülüyor ağlıyorsun, yazık değil mi o lensli gözlerine. Burada erkekler neden suçlu ki şimdi? Erkekler dürüst değil ne demek? Onlara hakaretler, ağıza alınmayacak sözler küfürler savurmak ne demek? Kadına yakışan davranış tavır, yaklaşım, duruş bu mu olmalı?

Rahatsız olmana sonsuz saygı duyuyorum lakin, madem rahatsız oldun, bu sözleri sarf etmeden önce; “Ben böyle bir duruma neden maruz kaldım ’ı, benim kişiliğime, kimliğime, kadınlığıma, saygısızlık yapma yetkisini ona kim verdi, bu cesareti nereden buldu” diye düşünmen gerekmiyor mu? He davetkâr gözlüm? Bakın bu durum hem libidonuza hem de hormonlarınıza büyük saygısızlık olur!

Canlarım benim, dünya sizin gibi görünmek isteyenlerin hatırına dönmüyor hatırlatırım…

Sayısını sayamayacağımız kadar kadınlar var... Sabah erken saatlerinde kalkan, herkesi doyurup arkalarından toplayıp işe giden, gün boyunca birde elalemin kahrını çeken, eve gelince yine herkesi doyuran sulayan, iki lokma yediyse o da inşallah içine aş olmuştur ya, en son kendisi yorgun argın, bitkin bir şekilde yatan… Dünya, böyle canla başla çalışanların hatırına dönüyor…Hepsinin ellerinden sevgiyle öperek…

Göğüslerinin büyüklüyle övünenler, hayatı göğüsleyenlere laf edemezler! 

Dolayısıyla, bu görüntüleriniz karşısında insan olmanın biyolojisinin önemini kavradığınızdan şüpheliyim doğrusu. Şahsi tercih meseliniz buna lafım yok amma velakin  bu hal ve hareketlerle, karşıdaki insanın bir birey olduğunu görmezden gelmesini, taşıdığı cinsel özelliğinden dolayı değer biçmeye yönlendirerek, sevgi zannettiğiniz hoşlantıya saygı duymadığını ifade ederek hakaretler savuruyorsunuz… Olmuyor!

Biyolojik süreçlerini bazılarınız sanırım yanlış anlıyor gibi… İnsanlar zekâ, ruh, güzellik, asalet, bilgi, bilinç gibi olgular var ve bunlar ortaya çıktığı anda en baskın biyolojik süreci ya çalışmayacak hale getirecek ya da alaşağı edecek kadar süregelen halini alacak… İster kabul edelim ister etmeyelim Yıl 2019 ve birçoğumuz ilkel insanlar gibi davranmaktayız. İlkel insanlarda güzel duygular gelişemezdi, ilkel insanlar yüksek ruhlara sahip olamazlardı, bundan dolayı insanın kendisi de gelişemezdi. Bu durum eğitimsizlikten ve bilinçsizlikten, ayrıca yüksek cehaletlerden kaynaklanırdı…

Şimdi ki çağ bilgi, devir akıl devri. Hala bunu ısrarla yok saymak !(?)

Konuyu dağıtmadan diyeceğim o ki; sizin türlere erkeklerin genel eğilimi, duygularınıza değil ne yazık ki, üzülüyorsunuz ama sizleri fiziki özellikleriyle görüp değerlendirme sonucu hayal kırıklığı hep var olacaktır… Üzgünüm!

Binlerce kadın veya erkek cinsiyet ayrımı yapmıyorum. Yaradan tarafından öyle yaratıldığı için saygı duyarak yaşayan, olduğu gibi davranıp orasına burasına harcayacağı parayı kitaba bilgiye verip, bedenini değil de beynini geliştirip yaşayanlar çirkin mi?

Hayatı omuzlamış,3 vardiya çalışan delikanlıları yalınayak ayakkabı giyen, kısa dar pantolonlu delikanlılara tercih edip hor göreceksiniz, sonrada zırlayacaksınız…Tercihinizi kimseyi küçümsemeden yapmalısınız…

Zamanını latte içerek orasını burasını şişirerek harcamak yerine, sosyal sorumluluk projelerinde harcayan, bazıları için ne yapabilirimi düşünenleri hor göreceksiniz? Hem de bu düşüncede ki insanları? Ne çok şey biliyorsunuz siz o prematüre beyinciklerinizle öyle?

Benden size bir tavsiye kuzucuklar; Bu yazıyı size “Türk kahvesi ”içerek yazıyorum. Sizler bunu İster latte içerek okuyun ister Starbucks, ister Hawaii Kona, ister Jamaika Mavi Dağı, ister Finca El Injerto hiç fark yapmaz. O güzellik malzemelerinden biraz yiyin de içiniz güzelleşsin olur mu?

Ha birde size "bir sürpriz" vereyim; hani bazılarınıza o büyük kutularda yarısı kırmızı gül yarısı sürpriz yumurta olarak gelen hediyeyi paylaşıyorsunuz ya dudaklarınızı öne sürerek.Ha işte o sürpriz yumurtaların yapımında çocuk işçilerin  çalıştırıldığını biliyormuydunuz?Hemde yaşları 6 ile 11 arasında...Günde 13 saat çalıştırılarak 1000 yumurta eşittir 15 TL.Siz kaça alıyordunuz pardon o kutuyu?

Tekrar ediyorum;"Kadın al yanak bal dudaktan ibaret değilidr! Olmamalıdır! Kadın,bilgili olup hakkını hukukunu bilen olmalıdır,alnının akıyla beynin gücüyle ayaklarının üzerinde durmayı bilmelidir! Fiziki görüntü mutlaka  yer çekimine yenik düşecektir lakin beyin birikimiyle mezara kadar gidilecektir...

Kadın insanoğlunu doğurandır...Kadın,gücünün farkında olup,Allah'ın izniyle doğurduğu insandan sevgi, ilgi dilenmemeli...!

1940 Ankara bir Türk Kadını !

Hepinizin Berat Kandilini en içten duygularımla kutlar,Yaradan bitkisel hayata giren "vicdanlarımıza"sağlık sıhat vermesi dileklerimle...

Sevgiyle kalın...

YORUM EKLE
YORUMLAR
Celal Kale
Celal Kale - 1 yıl Önce

Yüreğinize ve ellerinize sağlık, çok güzel bir yazı olmuş lakin bu yazıyı okuyup ders çıkarması gerekenlerin köşe yazısı, makale, kitap okuduklarını zannetmiyorum, bu "Hanım kızlarımızı" normale döndürebilmenin tek yolu yüzlerine gerçekleri vurmaktır, eskiden büyüklerimizin bizlere yaptığı gibi: "Nasıl olmuşum" sorusuna, "Maymuna dönmüşsün" cevabı verilmeli, "Benim güzeller güzeli çocuğum, sana ne yapsan yakışır" denilmemelidir. Umarım bir gün toplumumuz "Dost acı söyler" sözünün ne anlam ifade ettiğini hatırlar, sizin ve benim gibi keskin dilli insanların düşman olmadığını anlarlar.

Kamuran
Kamuran - 1 yıl Önce

Valla ben bu yazıdan sonra bi genç kız olsaydım artık hiç bişeyimi paylaşmazdım sosyal medyada

banner3205

banner3197

banner2252

banner3196