banner3088

Ak Parti’de Bayram Coşkusu

AK Parti Silivri İlçe Teşkilatı, Ramazan Bayramı’nın heyecanını ve coşkusunu Silivri halkı ile paylaştı. AK Parti Silivri İlçe Teşkilatı, bayramlaşma programlarına milletvekilleri ile katıldı.

Ak Parti’de Bayram Coşkusu

AK Parti Silivri İlçe Teşkilatı, Ramazan Bayramı’nın 1. günü Öğretmenevi’nde düzenlenen bayramlaşmaya katıldı. AK Parti Silivri İlçe Başkanı Metin Karakaş ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, AK Parti Silivri Belediye Meclis Üyeleri, AK Parti İl Genel Meclis Üyeleri, açık olan işyerlerini ve taksi duraklarını ziyaret ederek esnafla bayramlaştı. Öğretmenevi’ndeki bayramlaşmaya AK Parti Bölgemiz Milletvekilleri Gülay Dalyan ve Tülay Kaynarca da katılarak ilçe protokolü ve vatandaşlarla bayramlaştı. AK Parti Bölgemiz Milletvekili Gülay Dalyan ve İlçe Başkanı Metin Karakaş, Silivri Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Garnizon Komutanlığı’ndaki bayramlaşmaya da katıldılar.

 

TEŞKİLAT, PARTİDE BAYRAMLAŞTI

AK Parti Silivri İlçe Teşkilatı’nda bayramlaşma, bayramın 1. günü gerçekleştirildi. Bayramlaşmaya AK Parti Bölgemiz Milletvekili Gülay Dalyan, AK Parti Silivri İlçe Başkanı Metin Karakaş ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, Silivri Belediyesi eski Başkanı Hüseyin Turan, Beylikdüzü Belediyesi Başkan Yardımcısı Tahir Sert, AK Parti Silivri Belediye Meclis Üyeleri, AK Parti İl Genel Meclis Üyeleri, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ile çok sayıda partili katıldı.

 

KARAKAŞ: MANEVİ DEĞERİMİZİN MUTLULUĞUNU YAŞIYORUZ

Bayramlaşma programında konuşan AK Parti Silivri İlçe Başkanı Metin Karakaş, Ramazan ayı ve bayramın manevi yanına dikkat çekti. Karakaş, “Müslüman olmanın güzelliğinin en anlamlı kesitlerinden birini daha yaşıyoruz. Ramazan ayına has o kısıtlanmış yaşam biçimi içerisinde almış olduğumuz nefsi terbiye Cenab-ı Allah bize böyle bir bayram mükafatı verdi. Ramazan Bayramı, müslümanların manevi değerlerinden bir tanesi.  Cenab-ı Allah hepimizi nice bayramlara kavuşturmayı nasip etsin. Bayramların kendine has güzelliklerinden bir tanesi de küskünlük ve dargınlıkların kalkması noktasında birer fırsattır. Biz özellikle Ramazan ayı içerisinde vekillimizle ve sizlerle birlikte çok ciddi programlar yaptık. Bu programları değerlendirdiğimiz zaman yaklaşık 42 bin kişiyle birlikte iftar açtık. Yaklaşık 6 bin evde yaptığımız gönül sofraları ile bir teşkilatın yapabileceği maksimum işleri yapmayı başardık. Ramazan ayı bir siyasi çalışma gözüyle bakılmaması, aynı zamanda insani değerlerimiz açısından da önemli bir zaman dilimidir. İftar sofralarında da söylediğimiz gibi, komşuları nasıl iftar sofralarında bir araya getiriyorsak, onları orada buluşturuyorsak ve varsa küskünlükleri barıştırıyorsak Ramazan ayı, buna vesile olan anlamlı ve değerli bir zaman dilimidir.” dedi.

 

YÜKSEK KATLI BİNALARDA KOMŞUNUZUN KAPIYI ÇALIN

AK Parti Silivri İlçe Başkanı Metin Karakaş, bayram tebriğinde partililerine bir tavsiyede de bulundu. Özellikle yüksek katlı binalarda oturan partililerine seslenen Karakaş, “Özellikle yüksek katlı binalarda oturan kardeşlerimizin bir çoğu komşuluk noktasında birbirlerini tanımazlar. Buralarda oturan arkadaşlar hanımıyla birlikte kapıyı çalsın ve bayramlarını tebrik etsinler. Bu iki açıdan çok önemli. Birincisi komşuluk hakkı ortadan kalkar. İkincisi de tanışma açısından Ramazan Bayramı buna fırsat olur.” şeklinde konuştu.

 

BİRBİRİMİZE NE KADAR DARGIN OLSAK DA, O KADAR DA YUMUŞAK KALPLİYİZ

Milli birlik ve beraberliğimizin örnek olduğunu belirten AK Parti Bölgemiz Milletvekili Gülay Dalyan ise konuşmasında şu ifadeleri kullandı: “Ramazan’da güzel bir ay geçirdik. Teşkilat olarak bizler çok başarılıydık. Güzel bir ses getirdik, en son Sayın Bakanımızla sahilde yaptığımız iftar da bu işin imzasının atıldığı programımız oldu. Herkesin birbiriyle tokalaşacağı, herkesin birbirine sarılacağı gün bugündür. Bayramlar bunun için bir fırsattır. Tatlı yiyelim tatlı konuşalım, komşumuzun kapısını çalalım, varsınlar kabul etsinler, varsınlar kabul etmesinler ama komşularımıza kapıdan bile olsa “Hayırlı bayramlar” dileyelim. Millet olarak birbirimize ne kadar dargın olsak da, o kadar yumuşak kalpliyiz. Ne kadar kızsak da, yüzyüze geldiğimizde o kırgınlığımız sevgiye dönüşüyor.”

 

ALLAH BÜTÜN MİLLETİMİZİN BARIŞ, SEVGİ İÇİNDE YAŞAMASINI NASİP ETSİN

Son dönemde yaşanan terör saldırılarını da kınayan AK Parti Bölgemiz Milletvekili Gülay Dalyan, “Ramazan Bayramı’nızı kutluyorum. Allah ailenizle, sevdiklerinizle nice bayramlar yaşamanızı nasip etsin. Allah, büyüklüğünü üzerimizden esirgemesin. Allah Türk milletine, Türk bayrağına, Türk askerine zeval vermesin. Allah, doğusuyla batısıyla, Kars’ından Edirne’ye, güneyden kuzeye bütün milletimizin barış, sevgi içinde yaşamasını nasip etsin. Sevgi duygularını yitirmiş insanları da Allah ıslah etsin. Türk bayrağına, Türk askerine, Türk milletine, Türk topraklarına el kaldıranları da Allah’a havale ediyorum, Allah onları ıslah etsin.” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından partililer birbirleriyle paylaşarak bayram coşkusunu yaşadı.   

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2012, 16:20
YORUM EKLE

banner3205

banner3197

banner2251

banner3196