banner3088

Başkan Erel’den Kadir Gecesi mesajı

Büyük Birlik Partisi (BBP) Silivri İlçe Başkanı Zafer Erel, Kadir gecesi dolayısı ile bir mesaj yayımladı.

Başkan Erel’den Kadir Gecesi mesajı

Büyük Birlik Partisi Silivri İlçe Başkanı Zafer Erel,,Kadir Gecesi'nin bin aydan daha hayırlı bir gece olduğunu belirterek, "İbadetin zevkinden bizi mahrum eden nefsin kötü arzularını frenleyelim. Gönül dünyamızı bulandıran haset, kin, düşmanlık gibi kötü duygulardan temizleyelim" dedi.

BBP
Silivri İlçe Başkanı Zafer Erel, Kadir Gecesi dolayısıyla yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi: "Ekmel olan Kitab-ı Mübin Kuran-ı Kerimin indiği bir ay olan Ramazan-ı Şerif’in ve bu ayda mahfuz olan sayısız hikmete mebni olan, ancak muhtelif rivayetlere göre Ramazan’ın 27. gecesi olarak telakki edilen Kadir Gecesi’nde Unutmayalım ki Allah tövbelerimizi kabul edecektir.

Bizlere bir ikram olarak sunulan bu kutsal Kadir Gecesi'nde dualarımızdan insanlığın huzuru, sevgi ve kardeşliğin sağlanması ve devamı için bizlere daha fazla güç, iman vermesi için yakaralım. Yalnız kendi sevdiğimiz insanların değil, bütün insanların sevgiye layık olduğunu anımsayarak sevgide sağlam ve cömert bir ruha sahip olmak için de yardım dileyelim. Dünya insanlığı batı felsefesinin kin, kavga fuhuş ve uyuşturucu ağlarına takıldı. Bu sebeple, dünyada savaşlar ve acılar bitmiyor. Bu vesileyle, içerisinde yaşadığımız sıkıntılı, karanlık, gözyaşı ve hüzünle dolu günlerin sona ermesini temenni ediyor, başta Suriye,  Irak, Doğu Türkistan, Afganistan, Filistin, Lübnan, Çeçenistan, Myanmar  ve Karabağ olmak üzere dünyanın birçok yerinde soydaşlarımıza ve Müslüman kardeşlerimize uygulanan zulmün son bulmasını Cenab-ı Allah'tan diliyorum.

Ahir zaman Peygamberi Sevgili İki Cihan Efendimize, ilk inen ayetlerle her şeyi yaratanın Allah olduğunu ve  ‘İman etmedikçe cennete giremez, birbirinizi sevmedikçe iman etmiş olamazsınız' uyarısının ardından, Rasulüllah (SAV) 'selamlaşmayı, selamı (barışı) aranızda yayınız. Yayınız ki inançsızlık ve sevgisizlik illeti sizi cennetten mahrum bırakmasın' diye buyurmaktadır.

Ramazanın feyiz ve bereketi Kadir Gecesi'nin füyuzatı, sekineti ve bayramın neşesi yeryüzüne saçılsın ve merhamet tohumları yeniden yeşersin duasıyla  Müslüman  Türk milletinin ve Müslüman kardeşlerimizin, Leyle tül Kadri mübarek olsun diyorum."

Büyük Birlik Partisi Silivri İlçe Başkanı Zafer Erel,  ayrıca, bu gecenin mana ve önemini idrak için Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Desteci Ebedi BBP Lideri Şehit Genel Başkan Muhsin Yazıcıoğlu'nun Medfun olduğu Tacettin Dergahı'nda salı gününü çarşamba gününe bağlayan gece Muhsin Başkanın değerli eşleri Gülefer Yazıcıoğlu ve çocukları ile düzenlenecek İftara katılacaklarını belirtti.

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Destici daha sonra da şehitler için okunacak Mevlid-i Şerif'e iştirak edeceğini ve burada Teravih Namazı kılacaktır.

 
Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2012, 09:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3205

banner3196

banner3551

banner3211