banner3088

Başkan Uysal, Silivrililerle iftarda buluştu

Silivrilerle iftar sofrasında buluşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, “Ülkemizde huzur içinde orucumuzu tutuyoruz.

Başkan Uysal, Silivrililerle iftarda buluştu

Ancak, komşularımızda kan ve gözyaşı var. Ramazan ayında bile dinmiyor. Biz güçlü olursak coğrafyamızdaki kan gölü biter, bölgemize ve dünyaya huzur gelir” dedi.İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Mevlüt Uysal, Silivri’nin Alibey Mahallesi’ndeki sokak iftarında binlerce Silivrili ile birlikte oruç açtı. AK Parti İlçe Başkanı Mutlu Bozoğlu’nun da bulunduğu iftara, STK yöneticileri ile esnaf da katıldı.

İftardan önce Silivrililere hitap eden Başkan Mevlüt Uysal, Ramazan ayının rahmet ve bereket ayı olduğunu belirterek, şöyle devam etti:

“Belediye olarak böyle sokak iftarları yapıyoruz ki, komşular ve mahalleliler olarak dostluğumuz ve samimiyetimiz artsın. Sofralarımızı paylaşalım, ülkemizin birliğe beraberliğe ihtiyacı çok fazla. İnşallah bu beraberlik Ramazan ayının bereketiyle artar. İnşallah oruçlarımızı sıhhat ve huzur içinde tutarak hep birlikte bayrama sevdiklerimizle birlikte gireriz.”

“Biz ülkemizde huzur içinde orucumuzu tutuyoruz. Ancak. Türkiye’nin komşularında kan ve gözyaşı var. Ramazan ayında bile dinmiyor” diyen Başkan Uysal, “Onun için, önce ülkemiz güçlü olacak. Sonra komşularımıza faydamız olacak. Biz güçlü olursak coğrafyamızdaki kan gölü biter, bölgemize ve dünyaya huzur gelir” şeklinde konuştu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak Silivri’ye birçok yatırım yaptıklarını ifade eden Mevlüt Uysal, yatırımları ilçe belediyeleri ve AK Parti ilçe teşkilatlarıyla işbirliği içinde yürüttüklerini söyledi.

Son dönemde Silivri’de dere ıslahlarından parklara ve okulların bahçesindeki spor salonlarına kadar birçok hizmet getirdiklerini hatırlatan Uysal, “Meclis üyelerimizle ve muhtarlarımızla da görüşüyoruz. Silivri’de eksik ne varsa hepsini tamamlayacağız. İnşallah, Silivri daha da güzelleşecek. İnşallah, 24 Haziran’da ülkemiz birliğini beraberliğini tekrar ortaya koyacak” dedi.

Uysal, Silivri’deki hemşehri derneklerini ziyaret etti

Başkan Mevlüt Uysal, iftarın ardından Silivri’deki Samsun, Gümüşhane-Kelkit, Bayburt ve Tokat derneklerini ziyaret etti. Dernek yöneticileri ve vatandaşlarla çay sohbeti yaptı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3205

banner3196

banner3552

banner3211